رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » خطرناک ترین شهر جهان

خطرناک ترین شهر جهان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

قتل

پایگاه «بیزنس اینسایدر» درگزارشی شهر «سانبیدروسولا» واقع درجمهوری هندوراس در آمریکای لاتین را به عنوان خطرناک ترین شهر جهان معرفی کرد.

 سانبیدروسولا از شهر میشیگان – خشن ترین شهر آمریکا به علت حوادث قتل – خطرناک تر معرفی شده است.

دراین گزارش آمده است بیش از نیمی از کوکائین توقیف شده درآمریکای مرکزی توسط پلیس در السالوادور و هندوراس به دست آمد و پلیس سانبیدروسولا درسال 2011 یک کارگاه تولید کوکائین را پیدا کرد که یک مکزیکی آنرا اداره می کرد و بدین ترتیب اولین کارگاه تولید کوکائین در آمریکای مرکزی کشف شد.

قاچاق مواد مخدر توسط باندهای خشونت به درگیری های بسیار و جنایت های فجیع منجر شده و با افزایش تعداد حوادث قتل در سال 2008 ، اوضاع این شهر ناآرام شد تا جایی که اجساد را قبل از انتقال به گورهای جمعی در کامیون های حامل سردخانه نگه می داشتند.

«خوان اورلاندو هرناندیز» زمانیکه در سال 2014 درجایگاه ریاست جمهوری هندوراس قرار گرفت ، قول داد که تدابیر شدیدی برای مقابله با گسترش جنایت دراین شهر در پیش گیرد.

طبق قانون هندوراس ، هر شهروند این کشور می تواند حدود 5 سلاح گرم داشته باشد و سلاح های گرم عامل وقوع بیش از 83 درصد جنایت های قتل دراین کشور هستند، در مقایسه با آمریکا که سلاح گرم عامل وقوع 60 درصد قتل ها است.

خشونت های این شهر حتی به زندان ها نیز کشیده شده و مسئولان قادر به کنترل باندها در زندان نیستند. دست کم 14 زندانی در اقدام های خشونت بار و طی درگیری باندهای مختلف با یکدیگر در زندان ها در سال 2012 کشته شدند.

یک سال پس از این اتفاق و بعد از آنکه دولت از تلاش برای اصلاح آنان دست برداشت، زندانیان اوضاع زندان ها را تحت سلطه خود درآوردند.

 

شهروندان برای تعامل با پلیس فاسد، به انجام اعدام و قتل درخارج از چارچوب دستگاه قضایی اقدام می کنند و خوان کارلوس، فرمانده سابق پلیس ملی درسال 2002 با اتهاماتی مبنی بر همدستی در گروه اعدامی که غیرقانونی خوانده شد، مواجه شد که درنتیجه 5 هزار دلار جریمه شد و در سال 2013 از کار برکنار شد.

درسال 2013 ، دولت هندوراس در تلاش برای کاهش تنش ها و آرام کردن اوضاع ، حدود هزار افسر از پلیس نظامی را به «تیگوسیگالپا» پایتخت این کشور و «سانبیدروسولا» فرستاد.

اهالی «سانبیدروسولا» تحت فشار ترس و فقر زندگی می کنند چرا که هندوراس دومین کشور فقیر آمریکای لاتین به شمار می رود که بیش از 65 درصد از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی قراردارند.

فقط حدود 15 درصد از ساکنان مناطق روستایی در هندوراس به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید