رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » عزم سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی روستای توریستی کندوان

عزم سازمان میراث فرهنگی برای ثبت جهانی روستای توریستی کندوان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از عزم این سازمان برای ثبت جهانی روستای توریستی کندوان خبر داد.

روستای کندوان

 به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود سلطانی فر عصر شنبه در سفر خود به استان آذربایجان شرقی از روستای کندوان بازدید و ابراز امیدواری کرد که مشکلات ثبت جهانی این روستای تاریخی رفع شود.

وی در بازدید از روستای گردشگری کندوان با اشاره بر لزوم ثبت این روستا در حافظه جهانی افزود: قرار گرفتن کندوان در فهرست نامزد های ثبت جهانی یونسکو، نیازمند الزاماتی است که در حال پیگیری برای حل مشکلات آن هستیم.

وی وجود طرح جامع گردشگری برای این روستای تاریخی را یکی از الزامات ثبت جهانی آن دانست و عنوان کرد: با نظارت استانداری آذربایجان شرقی یک طرح جامع برای تسریع انجام مراحل پرونده ثبتی این روستای تاریخی آماده شده است که هر چه سریعتر این طرح اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر این مطلب که مشکلات متعدد این روستا باید به سرعت رفع شود گفت: یکی از چالش های اساسی در پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان، وجود ساخت و سازهای غیر مجاز و بی رویه است که در سال های قبل انجام شده و به چهره تاریخی این روستا صدمه وارد کرده است که با پیگیری و رفع این مشکل این پرونده برای ارسال به منظور ثبت جهانی در یونسکو تکمیل می شود.

وی همچنین مکان یابی برای تعدادی از اهالی روستا که خانه های غیرمجاز دارند از اولویت های روستای کندوان دانست و عنوان کرد: در اولین فرصت باید برای خانوارهایی که ساختمان های آن ها از طریق غیرمجاز ساخته شده است در روستاها و شهرستان های اطراف مکان یابی کرده و این خانوارها نقل مکان کنند تا مشکلات ثبت جهانی مرتفع شود.

لازم به ذکر است که روستای تاریخی کندوان جزو سه روستای صخره ای در جهان است و وجه تمایز این روستا نسبت به روستاهای صخره ای به دلیل وجود آثار حیات و زندگی در آن است.

این روستای تاریخی یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اسکو است و به دلیل شرایط خاص معماری صخره ای در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید