رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » ترکیه امسال معادل نیمی از جمعیتش گردشگر دارد

ترکیه امسال معادل نیمی از جمعیتش گردشگر دارد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ترکیه

ترکیه در سال جاری میلادی با رشد هفت تا 9 درصدی گردشگرانش، میزبان 40 میلیون گردشگر خواهد بود که معادل نیمی از جمعیت این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، طبق برآوردهای کارشناسان، ترکیه که در سال 2013 میزبان حدود 36 میلیون گردشگری بود، در سال جاری میلادی نیز حدود 33 میلیارد دلار نیز از محل صنعت گردشگری درآمد خواهد داشت که از رشد هفت درصدی نسبت به سال 2013 حکایت دارد.

به گزارش تلگراف، در حال حاضر ترکیه سالانه حدود 25 میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشته و دولت این کشور قصد دارد این رقم را به 50 میلیارد دلار در سال 2023 برساند. در این شرایط پیش‌بینی می‌شود ترکیه در سال 2023 نیز با قرار گرفتن در جمع پنج مقصد برتر گردشگری جهان میزبان 50 میلیون گردشگر باشد.

ترکیه در شرایطی امسال رشد 9 درصدی گردشگرانش را تجربه خواهد کرد که «سازمان جهانی جهانگردی» در گزارش‌های سالانه خود از شرایط جهانی صنعت گردشگری، رشد پنج درصدی را یک رشد ایده‌ال خوانده است. همچنین براساس همین گزارش هر گردشگر به طور متوسط 749 دلار در ترکیه هزینه می‌کند.

ترکیه به لطف بهار عربی در سال 2011 هفتمین مقصد گردشگری جهان نام گرفت. سازمان جهانی گردشگری نیز ترکیه را یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان در جذب گردشگر و جذب سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت گردشگری می‌داند که حاصل آن رشد چشمگیر درآمدهای این کشور از محل صنعت گردشگری بوده است.

در حال حاضر بیشتر گردشگران ترکیه از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس آلمان، روسیه، انگلیس و ایران بوده و حدود یک و نیم میلیون نفر از نیروی کار این کشور نیز در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید