رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » فرودگاه 22 میلیارد یورویی، هدیه ترکیه به گردشگران خارجی

فرودگاه 22 میلیارد یورویی، هدیه ترکیه به گردشگران خارجی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

touristhaدولت ترکیه برای بهبود سرویس‌دهی گردشگران خارجی در این کشور، طرح ساخت سومین و بزرگترین فرودگاه بین‌المللی در شهر استانبول را به تصویب رساند.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، دولت ترکیه روز گذشته (سه‌شنبه) با همکاری یک شرکت ترکیه‌ای پروژه ساخت سومین و بزرگترین فرودگاه بین‌المللی شهر استانبول را با هزینه تقریبی 22 میلیارد یورو،‌ برای ارائه خدمات به 150 میلیون مسافر در سال به امضا رساندند.

این شرکت ترکیه‌ای که در رقابت با شرکت‌های خارجی و داخلی امتیاز ساخت این پروژه را کسب کرد، ملزم شد علاوه‌بر پرداخت مالیات سالانه احداث فرودگاه به مدت 25 سال بخشی از درآمد فرودگاه را تا 25 سال به دولت ترکیه پرداخت کند. پس از انقضای این مدت فرودگاه به مالکیت کامل دولت ترکیه درخواهد آمد.

براساس طرح اولیه، این پروژه کار احداث فرودگاه با 4 سالن پرواز جداگانه در دو مرحله انجام خواهد شد و انتظار می‌رود در پایان عرصه نخست احداث فرودگاه‌ میلیون مسافر و با پایان یافتن مرحله دوم 150 میلیون مسافر در سال از طریق این فرودگاه جابه جا شوند.

از آنجاییکه امکان افزایش خدمات نقل و انتقال مسافران در دو فرودگاه فعلی ترکیه حتی با افزایش کارمندان امکان‌پذیر نیست، دولت ترکیه تصمیم به احداث فرودگاه جدیدی برای ارائه خدمات به تمامی مسافران و گردشگران این کشور گرفت.

راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید