رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » شمار گردشگران ایرانی در ترکیه با 35 درصد رشد در پنج ماه اول 2015 همراه شده است

شمار گردشگران ایرانی در ترکیه با 35 درصد رشد در پنج ماه اول 2015 همراه شده است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

در حالی که تعداد گردشگران اروپایی و روس در ترکیه با کاهش محسوسی همراه بوده، شمار گردشگران ایرانی در این کشور با 35 درصد رشد در پنج ماه اول 2015 همراه شده است.

ترکیه

گردشگری ترکیه به دلیل کاهش ورود توریست‌های روس و اروپایی و همچنین شرایط آب‌وهوایی سرد در فصل دشواری به سر می‌برد.

به گزارش ایسنا، میزان رزرو هتل‌های ترکیه به دلیل عدم استقبال گردشگران روس و اروپایی، آغاز ماه رمضان و همچنین آب و هوای سرد غیرعادی با کاهشی قابل ملاحظه همراه بوده است.

«سروری کوراباتیر»، نایب رییس فدراسیون هتل‌داران ترکیه در این‌باره عنوان کرد: نمایندگان بخش گردشگری و هتل‌داران هیچ حمایتی از سوی دولت دریافت نکرده‌اند، چرا که دولت قول حمایت‌های گوناگون را برای جذب گردشگران روس داده بود، اما ما به عنوان نمایندگان گردشگری ترکیه نمی‌دانیم آیا این حمایت‌ها انجام شده و آیا کارساز است یا خیر؟

نایب رئیس هتل‌داران ترکیه در ادامه افزود: تعداد کارکنان فدراسیون به دلیل کاهش تعداد گردشگران در سال گذشته تاکنون از 450 به 350 نفر کاهش یافته و با ادامه این شرایط حتی مجبور به رساندن کارکنان به 300 نفر خواهیم بود.

«عثمان آییک»، رئیس فدراسیون هتل‌داران ترکیه با اشاره به کاهش تعداد گردشگران اروپایی اظهار کرد: ما در مقایسه با سال گذشته شاهد 300 هزار توریست کمتر در سواحل مدیترانه‌ای آنتالیا بوده‌ایم و این موضوع در استان «Aegean» نیز صادق بوده، چرا که این منطقه نیز در مقایسه با سال گذشته با کاهش 12 درصدی ورود گردشگران روبه‌رو بوده است.

همچنین تعداد گردشگران ورودی به استانبول – پایتخت ترکیه – از آغاز سال جدید میلادی تاکنون از کشورهای ایتالیا، روسیه و اسپانیا به ترتیب با افت 17، 16 و 8 درصدی همراه بوده است.

این درحالی است که بر اساس اعلام «عمر فاروک بویاک»، رئیس اتحادیه هتل‌های کوچک ترکیه، تعداد گردشگران ایرانی در پنج ماهه ابتدایی سال 2015 در مقایسه با آمار مشابه در سال گذشته با 35 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید