رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » از سر گرفته شدن سفر شهروندان ایرانی به ترکیه پس از عادی شدن شرایط این کشور

از سر گرفته شدن سفر شهروندان ایرانی به ترکیه پس از عادی شدن شرایط این کشور

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

قاسمی

سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد که سفر شهروندان ایرانی به ترکیه پس از عادی شدن شرایط این کشور از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص موضع کشورمان در مورد اظهارات سفیر ترکیه در تهران مبنی بر این که از دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم ممنوعیت سفر ایرانیان به ترکیه را لغو کند، چیست؟ اظهار کرد: ارتباطات و آمد و شد میان مردم دو کشور از دیرباز وجود داشته و بی‌شک در آینده نیز استمرار خواهد یافت. مطمئنا حوادث جاری ترکیه نمی‌تواند منجر به قطع ارتباط دو ملت همسایه شود.

او افزود: بدون تردید پس از عادی شدن شرایط این کشور و تامین امنیت کامل، سفر شهروندان ایرانی که قصد عزیمت به ترکیه را دارند از سر گرفته خواهد شد.

رضا هاکان تکین، سفیر ترکیه در ایران در نشست خبری عصر یک‌شنبه که در سفارت ترکیه در تهران برگزار شد، از ایران درخواست کرد تا هرچه سریع‌تر در جهت لغو ممنوعیت ارائه خدمات آژانس‌های مسافرتی ایران برای سفر به ترکیه اقدام کند.ا

او در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که ترکیه چه ضمانتی به تجار و توریست‌های ایرانی در هنگام برقراری وضعیت فوق‌العاده در ترکیه خواهد داشت؟ توضیح داد: این مسأله با برگزاری یک نشست بین مقام‌های دو کشور حل خواهد شد. در شرایط فوق‌العاده تصمیمات و راهکارهایی وجود دارد و می‌تواند اتخاذ شود.

سفیر ترکیه در ایران تأکید کرد: اگر در زمان برقراری حالت فوق‌العاده ضرری به توریست‌ها یا تجار ایرانی وارد شود ما هر کاری که لازم باشد را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: از لحظه‌ای که کودتا اتفاق افتاد هیچ توریست ایرانی یا غیر ایرانی آسیب ندید.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید