رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مردم مقصد سفرهای نوروزی خود را به سمت شهرهای کم گردشگر تغییر دهند

مردم مقصد سفرهای نوروزی خود را به سمت شهرهای کم گردشگر تغییر دهند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سفرهای نوروزی

یک کارشناس گردشگری گفت: مردم برای بهتر سفر کردن در ایام نوروز بهتر است که مقصد سفرهای نوروزی خود را تغییر دهند و از شهرهای پرگردشگر به سمت شهرهای کم گردشگر بروند.

اسماعیل خانی پیشکسوت حوزه گردشگری به خبرنگار مهر گفت: همیشه در ایام نوروز مردم ساعت‌های زیادی را در جاده‌های منتهی به شمال کشور معطل می‌شوند و در جنگل‌ها و فضای سبز شهرهای شمالی اقامت می‌کنند، در حالی که آن محدوده به حدی شلوغ است که از حضور انبوه گردشگران تنها زباله و ترافیک برای جامعه محلی به ارمغان می‌آورد!

خانی ادمه داد: اگر گردشگران مقصد سفر خود را به شهرهایی که کمتر مردم در ایام نوروز به آنجا می‌روند تغییر دهند هم خودشان از سفر لذت برده‌اند و هم اینکه محیط زیست آن شهرها کمتر تخریب می شود.

وی افزود: شهرستان‌های استان ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و سمنان جزو شهرهایی هستند که گردشگران در ایام نوروز کمتر به آنجا می روند. این شهرها از سفرهای نوروزی بهره کمتری می‌برند و بسیاری از مسافران می توانند از این فرصت استفاده کرده و از خلوتی جاده‌ها و مراکز گردشگری لذت ببرند. در این میان شهر تهران نیز بهترین زمان را برای دیدن جاذبه هایش دارد.

خانی تاکید کرد: امسال قرار بود تا مقصد سفرهای جایگزین از سمت سازمان میراث فرهنگی معرفی شود اما چنین اتفاقی نیفتاد، گویا سازمان هم تلاش می‌کند تا مردم اگر به شهرهای شمالی می‌روند چطور آسوده‌تر باشند و بهتر سفر کنند، در حالی که باید تمام تلاش آنها به سمت سوق دادن مردم به شهرهای دیگر باشد.

وی افزود: اما می‌بینیم که حتی برنامه‌های تشویقی نیز برای این کار وجود ندارد در حالی که یکی از وظایف سازمان میراث فرهنگی توزیع سفر در شهرهای مختلف کشور و در طول سال است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید