رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » سفر کارشناسان ایرانی به عراق برای بررسی وضعیت طاق کسری

سفر کارشناسان ایرانی به عراق برای بررسی وضعیت طاق کسری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

ایوان مدائن

مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی از سفر کارشناسان ایرانی به عراق برای بررسی وضعیت طاق کسری(ایوان مدائن) و کمک به عراقی ها برای تهیه پرونده ثبت جهانی آن خبر داد.

فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: جلسه ای پیرامون تفاهمنامه سال ۹۱ با حضور معاونت مسئولان میراث فرهنگی ایران و وزارت خانه گردشگری و میراث فرهنگی عراق برگزار شد و درباره نحوه اجرایی کردن و تکمیل پرونده ثبت جهانی طاق کسری به توافق رسیدیم اولین گام برای اجرایی کردن تفاهمنامه تشکیل کارگروهی برای این منظور بود و مقرر شد کمیته فنی سالی دو بار تشکیل جلسه دهد این جلسات یک بار در عراق و یک بار در ایران برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: اولین گام در مرحله اجرا این است که دهه اول شهریور ماه یک سفر به عراق برای بازدید از طاق کسری داشته باشیم.

نظری با بیان اینکه شرایط امنیتی تیسفون امن گزارش شده است گفت: اکنون کارشناسان عراقی درحال مرمت این بنای تاریخی هستند اما قرار است اطلاعات بیشتری در اختیارمان قرار گیرد تا پرونده ثبت جهانی آن با کمک ایران تهیه شود. چون یکی از بندهای توافق نامه، تهیه پرونده ثبتی و همکاری در مرمت و حفاظت از طاق کسری است. همچنین احتمال دارد تا در این سفر از قبرستان وادی السلام نیز بازدید و پلان مدیریتی آن تهیه شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید