رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مقصد نخست سفر تابستانه خانوارهای ایرانی در سال گذشته

مقصد نخست سفر تابستانه خانوارهای ایرانی در سال گذشته

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مازندران

بر اساس آمار مرکز آمار ایران، استان گیلان و شهر مشهد مقصد نخست سفر تابستانه خانوارهای ایرانی در سال گذشته بوده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بر اساس آخرین آمار مرکز آمار ایران، استان گیلان با 9 میلیون و 804 هزار سفر مقصد نخست سفرهای تابستانه خانواده‎های ایرانی در سال 1392 بوده است.

بعد از گیلان، استان خراسان رضوی با 9 میلیون و 62 هزار سفر دومین مقصد تابستانه سفرها در سال 1392 را به خود اختصاص داده است.

بعد از این دو شهر، استان مازندران با 7 میلیون و 503 هزار سفر سومین مقصد تابستانه خانواده های ایرانی در سال 1392 بوده است.

همچنین استان تهران با 3 میلیون و 964 سفر، استان فارس با 3 میلیون و 95 هزار و استان اصفهان با 3 میلیون و 383 هزار سفر مقصدهای چهارم، پنجم و ششم سفر خانواده های ایرانی را به خود اختصاص می‎دهند.

بر اساس این آمار، استان سمنان با 301 هزار و استان یزد با 383 هزار سفر در تابستان 1392 کم‎ جاذبه ترین مقاصد سفر از نظر خانواده‎های ایرانی بوده‎اند.

همچنین شهر مشهد بر اساس تعداد نفر شب اقامت مقصد اصلی سفرهای تابستانه سال 1392 بوده است، که 5 میلیون و 576 هزار نفر شب اقامت را به خود اختصاص داده است. بعد از مشهد شهرهای تهران، رشت، شیراز، قم، اصفهان بندانزلی، لاهیجان، بابلسر و قزوین قرار دارند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید