رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » نخستین قطار گردشگری فردا به ایران می‌رسد

نخستین قطار گردشگری فردا به ایران می‌رسد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

قطار گردشگری

نخستین قطار اختصاصی گردشگران فردا – دوشنبه – از مرز «رازی» به ایران وارد می‌شود.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، این قطار که از شهر استانبول ترکیه حرکت خود را آغاز کرده، فردا شب – هفتم مهرماه – از مرز رازی در غرب کشور به ایران وارد می‌شود.

مسافران این قطار با 130 گردشگر از کشورهای آلمان، ترکیه، انگلیس، روسیه، سوییس، اتریش، فرانسه، اسپانیا و سنگاپور هستند که سفر خود را از 23 سپتامبر و از شهر استانبول آغاز کرده‌اند که پس از یک هفته گشت در ترکیه، سفری هفت روزه را نیز در ایران تجربه می‌کنند.

مسیر حرکت قطار این گردشگران از غرب کشور آغاز می‌شود، در شهرهای زنجان، یزد، اصفهان و شیراز ادامه می‌یابد و سرانجام سفر در تهران تمام می‌شود. این گروه از گردشگران که هفت راهنمای ایرانی آن‌ها را در طول این سفر ریلی همراهی می‌کنند، پس از سه روز گشت در تهران، ایران را از مسیر هوایی ترک می‌کنند. قطار در راه‌آهن تهران متوقف خواهد شد تا گروه دوم گردشگران از راه برسند و این برنامه را به شکل معکوس اجرا کنند.

گروه دوم گردشگران اروپایی با 65 نفر جمیعت به صورت هوایی به تهران وارد می‌شوند و سفر را با این قطار در ایران ادامه می‌دهند و در پایان کشور را به مقصد استانبول با همین قطار ترک می‌کنند.

این گردشگران برای اقامت از امکانات قطار استفاده می‌کنند، اما در برخی از شهرها مثل زنجان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران برای گشت و اقامت توقف خواهند داشت.

آن‌ها نخستین گروه از گردشگران ریلی هستند که با قطار اختصاصی از اروپا به ایران وارد می‌شوند که شرکت ایرانگردی و جهانگردی آزادی (آیتو) زیر نظر بنیاد مستضعفان سفرنامه‌ی آن‌ها را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید