رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » رئیس سازمان صنایع هوایی ایران از اختصاص بالگردها و هواپیماهای کوچک تفریحی به گردشگران خبر داد

رئیس سازمان صنایع هوایی ایران از اختصاص بالگردها و هواپیماهای کوچک تفریحی به گردشگران خبر داد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

منوچهر منطقی

رئیس سازمان صنایع هوایی ایران از اختصاص بالگردها و هواپیماهای کوچک تفریحی به گردشگران خبر داد و گفت: در گام بعدی بالگردها را نیز برای این کار در اختیار گردشگران قرار می دهیم.

منوچهر منطقی به خبرنگار مهر گفت: برنامه های ما در بخش گردشگری هوایی این است که مردم بتوانند از هواپیماهای کوچک در اختیار داشته باشند و از آنها برای تفریح و گردش استفاده کنند همچنین آموزش خلبانی ببینند و یا با این هواپیماها پرواز کنند.

وی افزود: قصد داریم در گام بعدی بالگردها را نیز برای این کار در اختیار قرار دهیم نمونه‌هایی از این بالگردهای تفریحی اکنون در نمایشگاه صنعت هوایی برای معرفی وجود دارد.

منطقی بیان کرد: اکنون تعداد بالگردها و یا هواپیماهای کوچک تفریحی که مردم از آن برای گردش استفاده می‌کنند بسیار محدود است. قصد داریم تعداد هواپیماهای تفریحی را بیشتر کنیم. باید مردم را با گردشگری هوایی و امکانات هوایی بیشتر آشنا کنیم. چون به طور حتم دیدن یک منطقه گردشگری مانند کیش از روی زمین و یا در آسمان بسیار با هم متفاوت است.

وی همچنین درباره اینکه ناوگان هوایی کشور سالخورده است و مردم اطمینان کمتری به آن دارند گفت: ناوگان هوایی ما ممکن است سالخورده باشد اما ایمنی در آن تضمین شده است. عیب‌های زیادی نیز وجود دارد اما تنها مشکلی که خود را نشان می‌دهد تاخیر زیاد پروازهاست. چون وقتی هواپیماها سالخورده باشد، تعداد تاخیرها نیز زیاد می‌شود ولی این دلیلی بر نداشتن ایمنی نیست. هواپیماها عمر مجاز دارند و خارج از عمر مجاز اجازه پرواز ندارند عمر مجاز یعنی اینکه می‌تواند ایمنی لازم  را برقرار کند. بنابراین وقتی هواپیما در ناوگان است یعنی حتما می تواند پرواز کند و ایمنی پرواز را دارد.

رئیس سازمان صنایع هوایی درباره میزان سقوط هواپیماها در ایران گفت: تعداد سقوط هواپیماها در کشور زیاد نیست. باید علت را جستجو کرد تا تحقیق نشود نمی‌توان درباره علت سقوط هواپیماها نظر قطعی داد.

وی گفت: یکی از بخشهایی که تبلیغات منفی روی آن خیلی زیاد است و باعث دلخوری می شود عدم اطلاع‌رسانی دقیق درباره ناوگان سالخورده توسط رسانه هاست باید دید آیا پروازها طبق مقررات انجام می شود یا خیر. ناوگان ما سالخورده است و ما هم این موضوع را قبول داریم چون علت آن تحریم ها علیه ایران است. اما با وجود این تحریم ها هواپیماهای ما ایمن هستند. استانداردی وجود دارد که هواپیماها را در ارتفاع 40 هزار پایی بررسی می کند. این بررسی را نماینده ایکائو در خاورمیانه انجام داده و مجموعه هوایی ایران را استانداردترین مجموعه هوایی اعلام کرده بود. سازمان هوایی بین‌المللی معمولا مجموعه های هوایی را از نظر ایمنی رتبه بندی می کنند ما نیز جزو ایمن‌ها قرار گرفته ایم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید