رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » برنامه‌ریزی برای رسیدن آمار توریست‌های خارجی به رقم 20 میلیون نفر در سال

برنامه‌ریزی برای رسیدن آمار توریست‌های خارجی به رقم 20 میلیون نفر در سال

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مسعود سلطانی‌فر

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور از برنامه‌ریزی برای رسیدن آمار توریست‌های خارجی به رقم 20 میلیون نفر در سال تا افق 1404 خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، مسعود سلطانی‌فر عصر امروز (دوشنبه 24 اسفند) در جریان افتتاح طرح‌های جدید فرودگاهی در فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه ایران از نظر جاذبه گردشگری بین 15 تا 20 کشور برتر جهان طبقه‌بندی می‌شود تصریح کرد: در حال حاضر از نظر تعداد مسافر خارجی که به ایران می‌آیند جایگاه ایران با ارتقایی که پیدا کرده به چهل و هفتم جهان رسیده است. ما امیدواریم این رقم که در حال حاضر حدود 5 میلیون مسافر در سال را شامل می‌شود تا افق 1404 با رشد سالانه 10 تا 12 درصدی به حدود 20 میلیون گردشگر برسد.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین حوزه‌های برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری باید به افزایش درآمد ایران از این محل اختصاص پیدا کند عنوان کرد: در حال حاضر ما با کسب درآمد 8 میلیارد دلار در سال در رتبه 36 جهان قرار داریم. ما قصد داریم با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این سهم که حدود نیم‌درصد از کل گردشگری جهان به حساب می‌آید را به حدود 2 درصد افزایش دهیم. ایران چه از نظر گردشگران طبیعی و تاریخی و چه از نظر گردشگران مذهبی و زیارتی جایگاه مناسبی دارد و ما باید این جایگاه را ارتقاء بخشیم.

وی با اشاره به دخیل بودن حدود 27 دستگاه در حوزه گردشگری تصریح کرد: اگر که ایران قصد دارد جایگاه خود را در این عرصه بهبود ببخشد، باید تمام این دستگاه‌ها از فرودگاهِ ورودی مسافر تا آخرین مقصد وی به شکلی یکپارچه عمل کنند و شرایط را برای افزایش تمایل برای سفر به ایران فراهم آورند.

سلطانی‌فر به طرح وزارت راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه‌ها برای بهسازی شرایط فرودگاهی کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با لغو تحریم‌ها، این فضا به وجود آمده تا ما بتوانیم صنعت هوایی خود را چه در نوسازی ایرلاین‌ها و چه در بهبود اوضاع فرودگاهی ارتقاء دهیم. با توجه به برنامه‌هایی که وزارت راه تدوین کرده، تنها ظرفیت فرودگاه امام (ره) تا سال آینده دو برابر می‌شود و این افق روشنی را پیش روی ما باز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید جدی رییس جمهوری مبنی بر لزوم ارتقای سهم صنعت گردشگری در درآمدهای کشور از زمان آغاز به کار دولت یازدهم، تاکنون اقدامات بسیار مثبتی در این حوزه صورت گرفته و ما امیدواریم در آینده نیز با همکاری بخش‌هایی مانند شرکت فرودگاه‌ها مقدمات بهبود و ارتقای جایگاه کشور در این حوزه مهم به وجود بیاید.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید