رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » کاهش تعداد گردشگران خارجی کره‌شمالی

کاهش تعداد گردشگران خارجی کره‌شمالی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

کره‌شمالی

تعداد گردشگران خارجی که کره‌شمالی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، در سال گذشته میلادی 37 درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا، عوامل بسیاری از جمله ترس مسافران از دستگیر شدن توسط دولت کره‌شمالی باعث شده تعداد گردشگران این کشور در سال 2014 میلادی 37 درصد تنزل پیدا کند.

تعداد گردشگران این کشور آسیایی در سال 2013 حدود 6200 نفر بوده که پس از یک سال تا 3850 نفر کاهش پیدا کرده است. علاوه بر عملکرد تند دولت حاکم، ترس «کیم جونگ -اون»، رهبر این کشور ‌ از شیوع بیماری ابولا در کره‌شمالی و همچنین سیاست‌های ضدمهاجرتی، بر کاهش چشمگیر آمار گردشگری این کشور تأثیر گذاشته است.

به گفته یکی از راهنمایان تور به کره‌شمالی، این کشور غیرمنتظره عمل می‌کند و بسیاری از مسافران بالقوه را می‌ترساند. براساس برخی منابع، «کیم» از ابتدای امسال 16 نفر از مقامات بلندپایه را اعدام کرده، از جمله وزیری که گفته می‌شد برنج کافی در اختیار ارتش قرار نمی‌داد.

به گزارش توربو نیوز، این کاهش آماری صدمات جدی به بدنه اقتصادی کره‌شمالی وارد کرده است. اقامتگاه تفریحی و ورزشی ویژه اسکی‌ «ماسیک – ریونگ» که کیم ایده آن را از زمان تحصیلش در سوییس الهام گرفته، قرار بود هر روز میزان 5000 بازدید‌کننده داشته باشد، اما با شرایط جدید تقریبا کسی به آن منطقه قدم نمی‌گذارد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید