رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » باید حتی گردشگران غیرمسلمان در سرزمین اسلامی از حقوق مشروع برخوردار باشند

باید حتی گردشگران غیرمسلمان در سرزمین اسلامی از حقوق مشروع برخوردار باشند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت در زمینه حقوق صنفی گردشگران خارجی به این مورد توجه دارد که باید حتی گردشگران غیرمسلمان در سرزمین اسلامی از حقوق مشروع برخوردار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاح هشتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران پیش از ظهر روز پنجشنبه (بیست و سوم بهمن ماه) در محل دائمی نمایشگاه‌بین‌المللی با حضور طالب ریفاعی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی، معاون اول رئیس‌جمهور و فعالان حوزه صنعت گردشگری در حال برگزاری است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این برنامه، گفت: توسعه صنعت گردشگری از اولویت های راهبردی دولت است. در سطح اول استراتژی دولت توجه به گسترش و تقویت گردشگری در سطوح و زمینه های مختلف است بر همین اساس دولت در برنامه ششم خود توجه جدی به ایجاد و تامین زیرساخت های گردشگری در زمینه های فرهنگی، حقوق، اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت.

ارتقا امنیت گردشگران

وی گفت: یکی از زیرساخت های مورد توجه ما که خوشبختانه با همکاری وزارت کشور به سرانجام رسید، ارتقا امنیت گردشگران است.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: دولت در زمینه حقوق صنفی گردشگران خارجی به این موضوع توجه دارد که باید حتی گردشگران غیر مسلمان در سرزمین اسلامی از حقوق مشروع برخوردار شوند. حقوق گردشگران غیر مسلمان در کشورهای اسلامی واقعیت تاریخی است که از دیرباز مورد توجه علما قرار داشته است.

وی گفت: دولت در راستای فراهم کردن زمینه های لازم برای تحقق فرهنگ مدارا و تفاهم و صلح در جهان توجه به این موضوع را به عنوان مهمترین کارکرد، ضروری می داند.

جهانگیری ادامه داد: ما در جهانی هستیم که متاسفانه از سویی خشونت و افراطی‌گری و تعصب‌های قومی و مذهبی شکل گرفته و از سوی دیگر دستیابی گروه‌های خشن به انواع سلاح‌های مخرب، زندگی را در همه جا با مخاطره همراه کرده است. قرار گرفتن در چنین وضعیتی ایجاب می‌کند که روح آشنایی و آشتی در میان جوامع اشاعه یابد. گردشگری در این بین می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

وی گفت: از مهمانان دولت از جمله نمایندگان سیاسی و سازمان های بین المللی می خواهم در این فرآیند کمک کنند. انتظار ما این است که سازمان های جهانی در ترسیم چهره واقعی گردشگری اهتمام کافی را به عمل اورند. ما همان طور که خود را ملزم می دانیم سازمان های جهانی نیز می توانند ما را در حفاظت از منابع گردشگری که از آن جمله میراث بی نظیر ماست، یاری کنند.

توجه به ظرفیت های جایگزین در اقتصاد منهای نفت

معاون اول رئیس جمهور افزود: امروز که با کاهش شدید بهای نفت و حجم بیکاران تحصیل کرده مواجه هستیم، باید به ظرفیت های جایگزین در اقتصاد منهای نفت بپردازیم. گردشگری برای تحقق رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال منبعی مهم است. ما در حال تدوین برنامه ششم دولت هستیم و ملاحظات گردشگری را در نظر قرار دادیم. برنامه ششم به عنوان سند راهبردی ما برای ۵ سال آینده اهمیت دارد.

جهانگیری تصریح کرد: باید به سفر در ایام محدود که خسارت های انسانی و مادی را در پی دارد حساس شویم و توازن را در توسعه گردشگری محقق کنیم. از صاحبنظران حوزه فرهنگ و رسانه می خواهم دولت را در پیشبرد این هدف یاری کنند و از فعالان خصوصی و نهادهای عمومی و بین المللی می خواهم خود را پایه اصلی صنعت گردشگری بدانند؛ چرا که گردشگری دولتی نیست و باید دولت تنها خود را تسهیل گر و زمینه ساز حضور فعالان این صنعت بداند.

در ادامه این مراسم، نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته توسط مسئولان حاضر در برنامه افتتاح شد و مجری برنامه از گروه ناشنوایان درخواست کرد که سرود خلیج فارس را اجرا کنند.

حسینیان برای معرفی این گروه، گفت: دوستان ما در این گروه سرود، ناشنوا هستند که در اصطلاح به آنها کر و لال می گویند؛ بنابراین دست زدن شما را نمی شوند از شما می خواهم تا دست های خود را بالا و آورده و آنها را تشویق کنید.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید