رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » استرالیا در معرض از دست دادن سالانه یک میلیون گردشگر است

استرالیا در معرض از دست دادن سالانه یک میلیون گردشگر است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

 با تداوم سفید شدن دیواره بزرگ مرجانی در استرالیا، این کشور در معرض از دست دادن سالانه یک میلیون گردشگر است.

گردشگری استرالیا

به گزارش ایسنا، یک موسسه تحقیقاتی در کشور استرالیا  هشدار داد به سبب تشدید سفید شدن صخره‌های  بزرگ  مرجانی، گردشگران  خارجی علاقه کمتری به سفر به این کشور دارند.

این موسسه تحقیقاتی با نظرسنجی از 3000 گردشگر چینی،‌ انگلیسی و آمریکایی و همچنین 1400 گردشگر داخلی، به این نتیجه دست یافته که تداوم سفید شدن دیواره بزرگ مرجانی در سواحل اقیانوس آرام در شرق استرالیا که بزرگترین مجموعه صخره‌های مرجانی در جهان است، می‌تواند سالانه ریزش یک میلیون گردشگر را به همراه داشته باشد.

همچنین بر اساس این نظرسنجی، مشخص شده است که 175 هزار گردشگر خارجی شامل گردشگران چینی ترجیح خواهند داد تعطیلات خود را در کشوری غیر از استرالیا بگذراند.

پایگاه خبری «نیوز» استرالیا میزان ضرر و زیان ناشی از این کاهش گردشگر را سالانه یک میلیارد دلار برآورد کرده است که سالانه معادل از دست دادن 346  هواپیمای بوئیگ 747 پر از گردشگر خارجی خواهد بود.

گردشگران بین‌المللی دیواره بزرگ مرجانی و پل بندر سیدنی را به عنوان مهمترین مقاصد گردشگری در این کشور می‌شناسند، این در حالی است که دیواره‌های بزرگ مرجانی بواسطه پدیده سفید شدن صخره‌ها به یک نگرانی بین‌المللی تبدیل شده است و تاکنون  حدود 22 درصد  از کل صخره ‌های مرجانی به رنگ سفید درآمده‌اند.

پدیده سفید شدن دیواره بزرگ مرجانی در استراللیا علاوه‌بر عواقب زیست محیطی، با ضرر و زیان چشمگیر اقتصادی  نیز همراه خواهد بود.

همچنین بر اساس این تحقیق، در صورتیکه گازهای گلخانه‌ای همچنان رو به افزایش باشد، پدیده سفیده شدن صخره‌های مرجانی در مقیاسی بزرگ هر دو سال یک‌بار روی خواهد داد و در این صورت بخش  اعظمی از مرجان‌ها از بین خواهد رفت، چرا که فرصت زمان 15 ساله را برای ترمیم نخواهند داشت.

دیواره بزرگ مرجانی در سال 1981 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و یکی از مهمترین جاذبه‌های گشردشگری استرالیا محسوب می‌شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید