رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » کمپین یک میلیون چراغ سبز یک میلیون گردشگر

کمپین یک میلیون چراغ سبز یک میلیون گردشگر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

چراغ سبز

کمپین یک میلیون چراغ سبز یک میلیون گردشگر با هدف مقابله با پدیده ایران هراسی و آگاه سازی و نشان دادن چهره واقعی ایران به دنیا در جهت افزایش جذب گردشگران خارجی در فرودگاه امام خمینی شروع به کار می کند.

علیرضا نخستین، ایده پرداز کمپین یک میلیون چراغ سبز و منتخب جشنواره مشارکت ملی گردشگری در بخش ایده های نو در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: با توجه به سابقه ٨ ساله کاری و بحث و گفتگو با گردشگران خارجی، همواره بحث ایران هراسی و نگرانی از سفر کردن به ایران از جمله داغ ترین موضوعات مطرح شده بوده است. اکثر گردشگران خارجی معتقدند که قبل از سفرشان به ایران، دوستان و نزدیکان آنها سعی در منصرف کردنشان از سفر به ایران را داشتند و می گفتند ایران کشوری امن برای سفر نیست. در نهایت تصمیم گرفتم این مساله را با عنوان  تحلیلی بر پدیده ایران هراسی در صنعت گردشگری ایران با استفاده از روش شناسی کیفی، برای مرضوع پایان نامه ارشد انتخاب کنم. در نهایت به فکر و ایده پردازی تشکیل کمپینی برای مقابله با این پدیده مخرب افتادم.

وی بیان کرد: کمپین «یک میلیون چراغ سبز، یک میلیون گردشگر» از دو قسمت فیزیکی و مجازی تشکیل شده است. قسمت فیزیکی کمپین شامل نصب و تاسیس یک کیوسک تبلیغاتی گردشگری در سالن ترانزیت یا همان سالن خروج مسافران از ایران فرودگاه بین المللی امام خمینی است. این کیوسک تبلیغاتی به صورت شبانه روز با همراهی دو نفر پذیرشگر فعال خواهد بود. این پذیرشگران وظیفه جمع آوری نظرات یک میلیون گردشگر خارجی در مورد تجربه سفرشان به ایران را خواهند داشت. قسمت مجازی کمپین شامل یک وب سایت حرفه ای در جهت بارگزاری و ذخیره اطلاعات گرفته شده از گردشگران خارجی خواهد بود. از قابلیت های قابل توجه این وب سایت، امکان جستجوی نظرات بر اساس یک ملیت خاص و ایجاد یک پروفایل مجزا برای هر گردشگر خواهد بود.

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی گرایش بازریابی گفت: گردشگران خارجی سفر کرده به ایران به عنوان شاهدان عینی، چراغ های سبز امنیت سفر به ایران را روشن خواهند کرد. این شیوه آگاه سازی مستقیم و شفاف باعث می شود تا گردشگرانی که برای سفر به ایران شک دارند؛ به گردشگران بالفعل تبدیل شوند چون گردشگرانی که به ایران سفر می کنند، عموما از جمله گردشگرانی هستند که تعداد زیادی از کشور های دنیا را بازدید کرده و ایران را همواره در انتهای لیست مقاصدشان قرار می دهند. آنها معمولا از دوستان خود که یک بار به ایران سفر کرده اند، تجربیات سفرشان را می پرسند. بنابراین ایجاد یک وب سایت قوی با دارا بودن یک میلیون نظر و تجربه سفر می تواند به عنوان مرجعی معتبر برای بررسی وضعیت عمومی سفر به ایران و ایجاد حس آرامش خاطر در گردشگران نقش موثری ایفا کند.

 نایب رییس انجمن صنفی راهنمایان تور استان یزد ادامه داد: با توجه به حمایت رهبر معظم و دولت از توسعه گردشگری ایران، در مرحله اول نیازمند کسب حمایت مادی و معنوی سازمان محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از این طرح هستیم و در مرحله بعدی عنایت ویژه مسئولان سازمان هواپیمایی کشور و فرودگاه بین المللی امام خمینی را در خصوص صدور مجوزهای لازم نیاز داریم.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید