رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » خبرهای خوب گردشگری از زبان رئیس جمهور

خبرهای خوب گردشگری از زبان رئیس جمهور

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

خبر

رئیس جمهور امروز در نشست معاونان و مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بسیاری از هتل‌های شهرهای شیراز، اصفهان، یزد و کاشان تا پایان ماههای آبان و آذر توسط تورهای اروپایی رزرو شده که این امر روند رو به رشد گردشگری در کشور را نشان می دهد.

حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در نشست معاونان و مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سازمان میراث فرهنگی یکی از بخش های مهم در حوزه فرهنگ و اقتصاد است، کشور ما سابقه تمدنی پرافتخار دارد که باید به جهانیان معرفی شود.

رئیس جمهور ادامه داد: آثار و نشانه های باقیمانده از مشروطه، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید حفظ، حراست و معرفی شود تا گردشگران داخلی و خارجی بدانند و ببینند که ملت ما در طول یک قرن گذشته چه تحولات عظیمی را به وجود آورده اند.

حجت الاسلام روحانی یادآور شد: کشور ما در بخش صنایع دستی دارای ظرفیت های بسیاری است، هم اکنون 2 میلیون نفر در بخش صنایع دستی اشتغال دارند که با ایجاد زمینه ها و امکانات جدید می توانیم از این ظرفیت برای اشتغال و ارزآوری استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در حوزه جذب گردشگر خارجی اقدامات خوبی در دولت آغاز شده اما بخش خصوصی باید به طور جدی وارد این حوزه شود، بسیاری از هتل های شهرهای شیراز، اصفهان، یزد و کاشان تا پایان ماههای آبان و آذر توسط تورهای اروپایی رزرو شده که این امر روند رو به رشد گردشگری در کشور را نشان می دهد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه گردشگران ورودی به کشور در 2 ماهه نخست امسال نسبت به 2 ماه نخست سال گذشته حدود 3 برابر افزایش داشته داشت، افزود: حرکت مثبتی در این زمینه آغاز شده و اشتغال فراوانی ایجاد شده است، ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به بخش گردشگری نتایج بهتری را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام روحانی گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با برنامه هایی که در نظر گرفته شده در زمینه صادرات، معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی و انقلابی و رونق و توسعه صنایع دستی نقش تاثیرگذار و اساسی دارد.

وی تصریح کرد: در سالی که به نام سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می تواند فعالانه وارد هر دو عرصه اقتصاد و فرهنگ شود.

رئیس جمهور کشورمان یادآور شد: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هم سازمان میراث فرهنگی باید به وظایف خود عمل کند.

حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه دولت باید در بخش زیرساخت ها سرمایه گذاری کند، گفت: این دولت برای حفظ و معرفی آثار و مواریث تاریخی، فرهنگی، انقلابی به دنیا و ایجاد زمینه برای ورود گردشگران به کشور مصمم است و در این زمینه اقدامات خوبی هم انجام شده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید