رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تدوین شیوه‌نامه صدور گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند «ب»

تدوین شیوه‌نامه صدور گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند «ب»

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری سلامت

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین نشست تخصصی – منطقه‌ای شورای راهبری گردشگری سلامت از تدوین، تصویب و ابلاغ شیوه‌نامه صدور گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند «ب» خبر داد.

به گزارش ایسنا،‌ «مرتضی رحمانی موحد» در دومین نشست تخصصی – منطقه‌ای شورای راهبری گردشگری سلامت استان‌های غرب و جنوب غرب کشور گفت: با تشکیل شورای راهبری گردشگری سلامت متشکل از «سازمان نظام پزشکی»، «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و نیز «وزارت امور خارجه» در کنار سازمان میراث فرهنگی گردشگری، از سال گذشته تا کنون هماهنگی در امر سیاست‌گزاری، برنامه‌ریزی، نظارت و ارتقای وضعیت خدمات این حوزه ویژه استان‌های مرزی به صورت منطقه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: نخستین نشست تخصصی منطقه‌ای استان‌های شمال غربی در تبریز و هم‌اکنون استان‌های غرب و جنوب غرب در اهواز به منظور ساماندهی خدمات گردشگری سلامت ایران با کشورهای آذربایجان و عراق در اولویت قرار گرفته است.

رحمانی موحد با بیان اینکه یکی از اهداف پایه‌ای شورای راهبری گردشگری سلامت، تدوین دستور العمل‌ها و آیین‌نامه‌های لازم به منظور ساماندهی امور اجرایی مورد نیاز به شمار می‌آید، گفت: بر این اساس تدوین شیوه‌نامه گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت ویژه دفاتر خدماتی مسافرتی دارای مجوز بند «ب» با هدف فراهم آوردن بستر مناسب به منظور ایجاد رقابت سالم میان دفاتر خدمات مسافرتی به منظور ارتقای کمّی و کیفی خدمات این حوزه، تعیین معیارها و شاخص‌های مورد نیاز جهت نظارت و نیز ایجاد انگیزه و ترغیب سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران در ارائه خدمات و سرویس با کیفیت بالا در دستور کار قرار گرفته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد: این اقدام همچنین می‌تواند با ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از رفتارهای سلیقه‌ای در زمینه توسعه خدمات گردشگری سلامت، یاری رساندن گردشگران سلامت به منظور انتخاب دفاتر دارای مجوز رسمی و استانداردهای مصوب و نیز ایجاد هماهنگی میان دفاتر و دپارتمان پذیرش بیماران بین‌الملل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را در کنار جلوگیری از فعالیت غیرقانونی فعالان فاقد صلاحیت در صنعت گردشگری سلامت به دنبال دارد.

وی در تشریح صدور گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت اظهار کرد: دفاتر دارنده این گواهینامه مجاز هستند نسبت به ارائه هرگونه خدمات گردشگری سلامت اعم از اخذ روادید، برنامه‌ریزی سفر، برگزاری تور و هماهنگی با مراکز و عوامل درمانی برای گردشگرانی که با هدف دریافت خدمات سلامت و درمانی سفر می‌کنند اقدام نمایند.

رحمانی موحد افزود: صرفا دفاتری که گواهینامه حرفه‌ای موضوع این شیوه‌نامه را اخذ کرده‌اند جهت ارائه خدمات سفر به مراکز درمانی و سلامت معرفی خواهند شد و می‌توانند برای جذب گردشگران این حوزه اقدام به اطلاع‌رسانی، بازاریابی و تبلیغات در داخل و خارج از کشور کنند.

وی با تاکید بر اینکه نیاز به حضور و فعالیت پزشک مسئول فنی سلامت در دفتر دارای گواهینامه مذکور الزامی خواهد بود، ادامه داد: بررسی وضعیت مراحل اخذ پذیرش جهت بیماران از مراکز درمانی مجاز یا دارای دپارتمان پذیرش بیماران بین‌الملل، نظارت بر تهیه، تنظیم و نگهداری پرونده کلیه گردشگران سلامت مراجعه‌کننده و سرویس گیرنده از مراکز درمانی و سلامت در کنار همکاری با دستگاه‌های متولی سلامت و پاسخگویی به شکایات بخشی از وظایف تعریف شده پزشک مسئول فنی سلامت دفتر دارای گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند «ب» به شمار می‌آید.

در بخش‌های تکمیلی دومین نشست تخصصی – منطقه‌ای شورای راهبری گردشگری سلامت ضمن دریافت فعالان حوزه گردشگری سلامت در خصوص چالش‌ها و وضعیت موجود بخش خصوصی و دولتی فعال در این عرصه به بیان راهکارهای اجرایی لازم پرداخت و موضوعات متعددی همچون ساماندهی صدور ویزا، چگونگی حذف سودجویان، ساماندهی پذیرش، بازارایی، افزایش رضایتمندی، چگونگی تامین زیرساخت‌های لازم و نیز راهکارهای اجرایی پذیرش بیماران حوزه گردشگری سلامت از کشور عراق را مورد تحلیل مدیریتی قرار داد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید