رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اعتراض نماینده آذربایجان در سازمان یونسکو به درج نام «نان لواش» در فهرست میراث فرهنگی ارمنستان

اعتراض نماینده آذربایجان در سازمان یونسکو به درج نام «نان لواش» در فهرست میراث فرهنگی ارمنستان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نان لواش

نماینده آذربایجان در سازمان یونسکو به درج نام «نان لواش» در فهرست میراث فرهنگی ارمنستان در لیست میراث جهانی یونسکو اعتراض کرد.

جام جم سرا: کمیته ثبت میراث جهانی یونسکو در پی اعتراض نماینده آذربایجان در این کمیته تشکیل جلسه داد و نماینده آذربایجان نمایندگان حاضر در کمیته را مجاب کرد که پخت نانی در یک منطقه دلیلی بر این نیست که آن نان صرفا در آن منطقه پخت می‌شود و متعلق به آن منطقه است.

در پی این جلسه کمیته میراث جهانی یونسکو که پیش‌تر نان لواش را جزء میراث فرهنگی ارمنستان در فهرست میراث جهانی یونسکو در وب سایت خود ثبت کرده بود، نان لواش را از فهرست میراث جهانی یونسکو حذف کرد.

دولت آذربایجان قرار است سال آینده درخواست ثبت نان لواش به عنوان یک میراث جهانی در پهنه‌ای گسترده‌تر جغرافیایی ارایه دهد. آذربایجان و ارمنستان بشدت با یکدیگر احساس رقابت و خصومت می‌کنند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید