رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مرمت تعدادی از تابلوهای نفیس کاخ مرمر

مرمت تعدادی از تابلوهای نفیس کاخ مرمر

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

کاخ مرمر

تعدادی از تابلوهای نفیس کاخ مرمر که در پی آتش سوزی سال 88 از بین رفته بود، توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی مرمت می شوند.

سپیده سیروس نیا معاون میراث فرهنگی تهران به خبرنگار مهر گفت: در سال 88 با وقوع آتش سوزی در بخش هایی از کاخ مرمر، تعدادی از تابلوهای رنگ روغن و نفیس بهزاد نیز سوخت تا اینکه سال گذشته دو تابلو توسط کارشناسان مرمت شد و امسال نیز حدود چهار ماه است که طرح مرمت کلی این تابلوها داده شده و مراحل کار آنها رو به اتمام است.

وی ادامه داد: این تابلوهای رنگ و روغن جزو تابلوهای الحاقی به دیوار نیستند اما چون میزان سوختگی آنها زیاد است، نمی توان از کاخ بیرون آورد و مرمت کرد به همین علت کارشناسان به داخل کاخ می روند.

معاون میراث فرهنگی تهران بیان کرد: بازدید از این کاخ برای همه مردم امکان پذیر نیست چون از ساختمان کاخ به عنوان ساختمان اداری دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام استفاده می شود.

سیروس نیا با بیان اینکه پیش از این گنبد کاخ پاکسازی شده است، ادامه داد: در و پنجره های کاخ نیز به رسیدگی احتیاج دارند و با بودجه مجمع مرمت شوند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید