رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » گردشگری می تواند به عنوان موتور محرکه خوبی برای خروج از رکود در نظر گرفته شود

گردشگری می تواند به عنوان موتور محرکه خوبی برای خروج از رکود در نظر گرفته شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
مسعود سلطانی‌فر
مشهد-خبرگزاری مهر: رئيس سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور گفت: گردشگری می تواند به عنوان موتور محرکه خوبی برای خروج از رکود در نظر گرفته شود.
 به گزارش خبرنگار مهر، رئيس سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه اقتصاد کشور با تدابیر و برنامه ریزی مسئولین در جهت خروج از رکود تبیین می شود بخش گردشگری می تواند به عنوان موتور محرکه خوبی برای خروج از رکود در نظر گرفته شود.

مسعود سلطانی‌فر افزود: مهمترین بخشی که ما در رونق گردشگری نیاز داریم علاوه بر مسائل مادی و وجود زیر ساختارهای لازم، باور جدی است که البته این باور در خصوص ظرفیت ها و زیرساخت ها در بین مسئولین عالی رتبه کشور بوجود آمده است.

رئيس سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور ادامه داد: با توجه به ظرفیت های خوبی که در  زمینه گردشگری فرهنگی، تاریخی، طبیعی، مذهبی و زیارتی و سلامت در کشور ما وجود دارد ما به صورت بالقوه جزو 10 کشور اول دنیا در زمینه صنعت گردشگری هستیم، چنانچه این ظرفیت ها بالفعل شود ما می توانیم بین سه کشور اول دنیا حتی قرار بگیریم.

وي گفت: در مجموع ما در حوزه صنعت گردشگری از توجیه اقتصادی خوب و مطلوبی در کنار جایگاهی که می تواند در بحث توسعه فرهنگ داشته باشد داریم.

معاون رئيس جمهور بيان داشت: مجموع سرمایه گذاری که در بخش صنعت گردشگری و امور عمرانی در سال 93 درنظر گرفته ایم نزدیک به 500 میلیارد تومان است، باتوجه به اینکه ما در سال گذشته مقدار کمتری را هزینه کرده بودیم توانستیم نزدیک به 18 هزار 500 میلیارد تومان را برای اقتصاد کشور درآمدزایی کنیم.

وي ادامه داد: امسال ما با سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی قادریم نزدیک به 20 هزار میلیارد بازگشت درآمدی برای کشور داشته باشیم، ضمن اینکه فعالیت های ما در بخش گردشگری می تواند به سرعت موجب توسعه و رونق به ویژه اشتغال زایی سریع شود.

سلطانی فر گفت: در حال حاضر بسیاری از تاسیسات گردشگری در گروه های مختلف اماکن اقامتی و پذیرایی با مراجعه گسترده و پر رغبت مراجعه کنندگان قرار گرفته است.

رئيس سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور اظهار كرد: متاسفانه در بسیاری از شهرهایی که مقاصد گردشگری در کشور هستند از جمله اصفهان، شیراز و یزد در زمینه اسکان و اقامت گردشگران دچار مشکل هستند.

معاون رئيس جمهور اضافه کرد: تقریبا نیمی از هتل های گردشگری را در مشهد داریم همین امر باعث کمبود مراکز اقامتی در سایر شهرستان ها شده است و در حال حاضر هتل های 4 و 5 ستاره ما توسط تورهای خارجی رزرو شده اند.

وي دلیل استقبال گسترده گردشگران را به شهرهای ایران را امنیت خوبی که در منطقه خاورمیانه داریم دانست و اظهار داشت: متاسفانه کشورهای اطراف ما دچار ناامنی و در گیری های داخلی هستند.

سلطانی فر برگزاری تورهای گردشگری اروپایی در هفته اول مهرماه خبر داد و گفت: گردشگری ریلی یک گردشگری بسیار گران و پرهزینه ای نسبت به گردشگری معمولی است که نیازمند امنیت بالایی در کشورهاست، قطار توریستی گردشگری اروپایی از شمال غرب وارد کشور شده و به سمت جنوبی کشور حرکت کرد که این مهم موید امنیت بالا در کشور ایران است.

وی در پايان گفت: قطار توریستی دوم در اواخر همین هفته وارد ایران می شود، با توجه به اینکه اقتصاد کشور با تدابیر و برنامه ریزی مسئولین در جهت خروج از رکود تبیین می شود بخش گردشگری می تواند به عنوان موتور محرکه خوبی برای خروج از رکود در نظر گرفته شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید