رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » هفت مزایده واگذاری اماکن تاریخی در قالب تشریفات قانونی

هفت مزایده واگذاری اماکن تاریخی در قالب تشریفات قانونی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
بنای تاریخی
مدیر عامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی بیان کرد: هفت مزایده واگذاری اماکن تاریخی در قالب تشریفات قانونی برای سرمایه گذاری و واگذاری حق بهره برداری توسط صندوق احیاء بناهای تاریخی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، احسان ایروانی بیان کرد: کاروانسرای پیام مرند به مساحت عرصه 4800 متر مربع واعیانی 4000مترمربع مربوط به دوره صفویه، کاروانسرای دودهک سلفچگان به مساحت 3057 متر مربع مربوط به دوره صفویه،کاروانسرای شاه عباسی دامغان به مساحت عرصه 3800 متر مربع و اعیانی 2340 متر مربع مربوط به دوره صفویه ،کاروانسرای گبرآباد قمصر به مساحت 3250 متر مربع مربوط به دوره صفویه، کاروانسرای گز به مساحت 8000 متر مربع مربوطه به دوره صفویه ، کاروانسرای لات رشت با مساحت 2550 متر مربع مربوط به دوره قاجاریه و بنای تاریخی هتل لاله یزد(خانه گلشن) با مساحت 4100متر مربع مربوط به دوره قاجاریه هت بنای تاریخی هستند که به مزایده گذاشته می شوند.

وی خاطرنشان کرد: کاربری های این هفت بنا “مجتمع خدمات رفاهی بین راهی”، “فرهنگی، خدماتی، پذیرایی” ، “خدماتی، پذیرایی و بازارچه صنایع دستی” و “اقامتی-پذیرایی” بوده که با طی فرایند حقوقی، فنی، تعیین کاربری و مطالعات توجیه اقتصادی و در نهایت طی روند قانونی کارشناسی رسمی برای واگذاری در قالب تشریفات قانونی مهیا شده است.

ایروانی همچنین افزود: در اسناد ارائه شده شرایط مساعد و متناسبی از جمله راهبری ها و چارچوبهای عملیات تکمیلی مرمت و آماده سازی احیاء، شرایط مالی و اقتصادی و شرایط زمانی مناسب، زمینه ساز ورود سرمایه گذاران اهل را فراهم آورده و به طور قطع اقتصاد مرتبط با احیا این هفت بنا ضمن حفاظت پایدار آن تضمین خواهدبود.

وی همچنین گفت: احراز صلاحیت متقاضیان به لحاظ اهمیت ارجح بر شرایط مالی پیشنهادی آنهاست.

مدیرعامل صندوق احیا اضافه کرد: مطابق با نظر سازمان، ادارات کل استان ها که فرآیند فوق با هماهنگی و همکاری متقاضیان صورت گرفته است وظیفه جدی و پراهمیتی در خصوص معرفی و اطلاع رسانی این فرایند قانونی و مزایده مربوطه داشته و رمز موفقیت این اقدام و نتیجه بخش بودن واگذاری به سرمایه گذاران اهل و حضور آنها در این تشریفات، وابستگی قابل توجهی به فعالیتهای ترویجی دارد.  حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده که بایستی توسط بخش خصوصی در این هفت بنا در طول مدت تا سه سال آینده هزینه شود بالغ بر 12 میلیارد تومان است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید