رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » رعایت نکردن شاخصه های زیست محیطی در گردشگری

رعایت نکردن شاخصه های زیست محیطی در گردشگری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
معصومه ابتکار
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست وضعیت مناطق گردشگری شمال کشور و رودخانه های مهم آن را از لحاظ زیست محیطی مناسب ندانست و از رعایت نکردن شاخصه های زیست محیطی در گردشگری این مناطق انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار در حاشیه برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی گردشگری سازمان ملل متحد با رویکرد توسعه گردشگری پایدار که پیش از ظهر سه شنبه در سالن اجتماعات مرکز پژوهشهای بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: اگر گردشگران شاخصه های زیست محیطی را رعایت می کردند  صنعت گردشگری می توانست مفید واقع شود اما اکنون مناطق گردشگری ایران مانند استانهای شمال کشور و رودخانه های مهم آن که جزو مناطق گردشگری نیز هستند، شرایط خوبی را ندارند.

وی بیان کرد: در سالهای گذشته گردشگری به محیط زیست  آسیب زیادی زده و طبیعت در مسیر آسیب های جدی قرار گرفته که غیر قابل جبران هستند بنابراین  باید در برنامه ریزی های کلان گردشگری بازنگری انجام شود و میزان تخریب زیست محیطی مورد بررسی قرار گیرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید