رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اعتمادسازی برای سرمایه‌گذاران گردشگری ضروری است

اعتمادسازی برای سرمایه‌گذاران گردشگری ضروری است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
سعید شیرکوند
بسطام- خبرگزاری مهر: معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان این مطلب که مهمترین هدف سازمان میراث فرهنگی ایجاد اعتماد برای سرمایه گذاران بخش خصوصی است، گفت: سرمایه‌گذار باید بداند در چه مسیری گام بر می‌دارد و این مهم در سایه طرح‌های حمایتی از سوی سازمان میراث فرهنگی تحقق می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید شیرکوند پیش از ظهر دوشنبه در آئین افتتاح فاز دوم باغ گردشگری اورس بسطام، استقبال از سمت سرمایه گذاران بخش گردشگری را مهمترین دستاورد طرح های حمایتی دانست و ادامه داد: باید به سوی برطرف کردن موانع ورود سرمایه های بخش خصوصی گام برداریم تا سرمایه گذارانی که در گذشته به این بخش ورود پیدا کردند و طرح هایشان نیمه کاره باقی مانده است و همچنین سرمایه گذاران جدید از ادامه کار استقبال کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: کسانی که در حوزه گردشگری به عنوان بخش خصوصی اقدام به سرمایه گذاری می کنند از حمایت های اداری و مالی دولت بهره مند می شوند.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: در صورتی که این عزیزان از تشهیلات بانکی استفاده کنند، دولت به صورت یارانه، پرداخت 8درصد از سود بانکی مربوط به بخش تسهیلاتشان را متقبل می شود.

شیرکوند با بیان این مطلب که اعطای تسهیلات و یارانه به سرمایه گذاران از سوی صندوق توسعه ملی پرداخت می شود، اظهار داشت: در بخش ریالی 16درصد و در بخش ارزی6درصد سود قابل پیش بینی سرمایه گذاری های بخش خصوصی در امر گردشگری محاسبه شده است

وی ادامه داد: این مهم سبب می شود تا در نهایت سرمایه گذاری بخش خصوصی به سوددهی نزدیک تر شود و  سرمایه گذاران برای ورود به یخش گردشگری انگیزه پیدا کنند.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در پاسخ به سوالی تحت عنوان مقایسه فعالیت سرمایه گذاران بخش گردشگری در دولت دهم و یازدهم گفت: تا پایان سال 91کشور در مسیری متفاوت گام برمی داشت و نه تنها شرکت های خصوصی جدید وارد این بخش نشدند بلکه از سرمایه گذاران پیشین هم استفاده نشد.

شیرکوند ادامه داد: بخش عمده ای از سرمایه گذاران در دولت پیشین نیز رغبتی برای ادامه کار نداشتند و در نهایت مجبور به ترک پروژه‌ها یا توقف سرمایه گذاری در بخش گردشگری شدند.

وی در ادامه با اشاره به از دست رفتن برخی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سنوات گذشته اظهار داشت: متاسفانه بخشی از پتانسیل‌های سرمایه گذاران داخلی و هموطنان خارج از کشور که برای سرمایه گذاری مشارکتی را در سال های گذشته از دست داده ایم.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: امیدواریم با طرح های جدید سازمان میراث فرهنگی و گرشگری مجددا شاهد رونق بحث گردشگری و البته سرمایه گذاری بخش خصوصی در این مورد باشیم.

باغ گردشگری اورس، نمونه‌ای از طبیعت وسیع و پتانسیل گردشگری غنی منطقه

در ادامه آئین افتتاح فاز دوم باغ گردشگری اورس بسطام، رئیس شورای شهر بسطام ضمن تقدیر و تشکر از فعالان بخش گردشگری و محیط زیست منطقه، گفت: باغ گردشگری اورس می تواند نمونه ای از طبیعت وسیع و پتانسیل گردشگری غنی منطقه باشد.

خدامی با اشاره به گونه های گیاهی بعضا نادر ناحیه ادامه داد: جمع آوری گونه های گیاهی و طبیعی در یک مکان برای توریست ها و گردشگرانی که فرصت چندانی برای توقف و بازدید از منطقه را ندارند، فرصت مناسبی را مهیا می کند تا با محیط پیرامونشان آشنایی پیدا کنند.

عضو شورای شهر بسطام باغ گردشگری اورس را الگوی اماکن تفریحی منطقه دانست و ابراز داشت: به خاطر علاقه مندی مردم جامعه به طبیعت و گردشگری و همچنین امکاناتی که این مجموعه برای شهروندان مهیا ساخته است باغ اورس می تواند الگویی مناسب برای طرح های مشابه در کشور و حتی خارج از مرزها باشد.

خدامی طرح های گردشگری مانند باغ اورس را مورد حمایت شورای شهر بسطام دانست و تصریح کرد: این پروژه از ابتدا تا کنون مورد حمایت شورای شهر بسطام بوده تا پایان نیز خواهد بود.

چهار سال زمان و صرف 20میلیارد ریال برای احداث باغ اورس

در خاتمه مسئول شرکت اورس سبز بسطام و موسس باغ اورس در سخنانی ورزش و محیط زیست را دو لازمه امروزی بشر دانست و گفت: ما در این مجموعه برای خدمات دهی بهتر به هموطنان افق بسیار بزرگی را ترسیم کرده ایم و قصد داریم الگویی کشوری بر پایه ورزش و محیط زیست بنا کنیم.

امیرحسین ولیان استفاده از تسهیلات بانکی را یکی از نیاز های بخش سرمایه گذاری در امر گردشگری دانست و گفت: هنوز در تهیه برخی زیر ساخت ها مانند گاز و آب آشامیدنی موفق نبوده ایم هرچند تمامی اقدامات لازم برای این امر را انجام داده ایم و امیدواریم با همکاری مسئولان این مشکلات مرتفع شوند.

باغ گردشگری اورس دارای 5500 اصله نهال از 150گونه مختلف گیاهی در 50جریب است و به امکاناتی چون پیست دوچرخه سواری، 30 واحد سوئیت، کافی شاپ، پارک کودک، نمازخانه و سالن همایش تجهیز شده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید