رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تشکیل 7 کمیته تخصصی برای تدوین پرونده ثبت جهانی شهر استخر و نقش رستم

تشکیل 7 کمیته تخصصی برای تدوین پرونده ثبت جهانی شهر استخر و نقش رستم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
نقش رستم
مدیر اجرایی مجموعه جهانی تخت جمشید از تشکیل 7 کمیته تخصصی پژوهش و تحقیقات میدانی برای تدوین پرونده ثبت جهانی شهر استخر و نقش رستم و الحاق آن به پرونده جهانی تخت جمشید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود رضایی منفرد در نخستین جلسه تخصصی که به منظور بررسی روند تحقیقات و پژوهش های تکمیلی برای تدوین گسترده سازی پرونده  جهانی تخت جمشید و الحاق شهر استخر و نقش رستم به آن برگزار شد، با اشاره به پتانسیل های شاخص شهر استخر و نقش رستم  افزود: هر کدام از این آثار، به تنهایی شایسته ثبت در فهرست میراث جهانی است اما بدلیل محدودیت سهمیه سالانه ایران در معرفی آثار فرهنگی به یونسکو، سازمان میراث فرهنگی تصمیم گرفت پرونده نقش رستم و شهر استخر را با پرونده مجموعه جهانی تخت جمشید تدوین کند.

وی با بیان اینکه مطالعات اولیه این طرح انجام شده است خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه های اختصاصی بر مبنای الگوهای موجود برای ثبت یک اثر در فهرست میراث جهانی حائز اهمیت است به همین منظور آغاز به کار مطالعات تکمیلی و میدانی پرونده ثبت جهانی شهر استخر و نقش رستم و الحاق آن به پرونده جهانی تخت جمشید در قالب 7 کمیته با هدف مطالعات مانیتورینگ، مستندنگاری،  شناسایی و توصیف اثر و تحقیقات میدانی و پژوهشی ، با فعالیت 20 کارشناس کلید خورد.

 به گفته مدیر مجموعه جهانی تخت جمشید، نخستین تحقیقات میدانی پرونده با بازدید از عرصه و حریم مجموعه تخت جمشید آغاز شد.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید