رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » تشكيل 7 كميته تخصصی برای تدوين پرونده ثبت جهاني شهر استخر و نقش رستم

تشكيل 7 كميته تخصصی برای تدوين پرونده ثبت جهاني شهر استخر و نقش رستم

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
نقش رستم
مدير اجرايي مجموعه جهاني تخت جمشيد از تشكيل 7 كميته تخصصی پژوهش و تحقيقات ميداني برای تدوين پرونده ثبت جهاني شهر استخر و نقش رستم و الحاق آن به پرونده جهاني تخت جمشيد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود رضايي منفرد در نخستین جلسه تخصصي كه به منظور بررسي روند تحقيقات و پژوهش هاي تكميلي برای تدوين گسترده سازي پرونده  جهاني تخت جمشيد و الحاق شهر استخر و نقش رستم به آن برگزار شد، با اشاره به پتانسيل هاي شاخص شهر استخر و نقش رستم  افزود: هر كدام از اين آثار، به تنهايي شایسته ثبت در فهرست ميراث جهاني است اما بدليل محدوديت سهميه سالانه ايران در معرفي آثار فرهنگي به يونسكو، سازمان ميراث فرهنگي تصميم گرفت پرونده نقش رستم و شهر استخر را با پرونده مجموعه جهاني تخت جمشيد تدوين کند.

وی با بیان اینکه مطالعات اوليه این طرح انجام شده است خاطرنشان کرد: تشكيل كارگروه هاي اختصاصي بر مبناي الگوهاي موجود برای ثبت يك اثر در فهرست ميراث جهاني حائز اهميت است به همین منظور آغاز به كار مطالعات تكميلي و ميداني پرونده ثبت جهاني شهر استخر و نقش رستم و الحاق آن به پرونده جهاني تخت جمشيد در قالب 7 كميته با هدف مطالعات مانيتورينگ، مستندنگاري،  شناسايي و توصيف اثر و تحقيقات ميداني و پژوهشي ، با فعاليت 20 كارشناس كليد خورد.

 به گفته مدير مجموعه جهاني تخت جمشيد، نخستین تحقيقات ميداني پرونده با بازديد از عرصه و حريم مجموعه تخت جمشيد آغاز شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید