رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » گردهمایی کاربردی گردشگری دریایی در عسلویه

گردهمایی کاربردی گردشگری دریایی در عسلویه

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری دریایی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزاری گردهمایی کاربردی گردشگری دریایی در عسلویه را انعکاسی از عزم فرابخشی در راستای توسعه گردشگری دریایی کشور استثنایی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در نشست هم اندیشی «گردهمایی تخصصی گردشگری دریایی عسلویه» که با حضور جمعی از مسئولین ارشد نهادهای فرابخشی مرتبط با این حوزه در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ گفت: با در نظر گرفتن بیش از ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در شمال و جنوب کشور نیاز به تمرکز بر مبحث گردشگری دریایی و نیز برنامه ریزی و سیاست گذاری در این حوزه دیده می شود.

وی با بیان اینکه نظر به پیشنهادات واصله به معاونت گردشگری مبنی بر برگزاری نشست تخصصی گردشگری دریایی عسلویه و اهتمام در این بخش افزود: نظر به این اقدام تصمیم بر آن شده است تا با ایجاد ظرفیت یکپارچه سواحل جنوبی و شمالی کشور و بهره مندی از توان نهادها و ارگان های فرابخشی مرتبط، نشستی کاربردی و نه علمی برگزار کنیم تا در پی این اقدام نقش هر یک از متولیان اجرایی به صورت شفاف تعیین و زمینه دستیابی به مصوبات اجرایی و تصمیمات عملیاتی قابل اتکا در این حوزه فراهم شود.

معاون گردشگری بیان کرد: هم اکنون نقش و وظایف هر یک از اعضای شورای راهبری گردشگری سلامت متشکل از نهادهای اجرایی مرتبط مشخص شده است و در همگرایی و شاکله ای واحد مباحث مورد نظر پیگیری می شود؛ لذا نیاز است چنین ساختاری برای گردشگری دریایی نیز شکل بگیرد تا با تکیه بر آن بتوان از کلیه موانع موجود به آسانی گذر کرد.

رحمانی موحد همچنین با اشاره به اینکه همه الزامات توسعه گردشگری دریایی کشور همچون قطعات پازلی در حال سازماندهی است؛ گفت: بازبینی سند ملی طبیعت گردی کشور یکی از قطعات مورد نیاز در تقویت ساختار گردشگری دریایی به شمار می آید که به دلیل لحاظ شدن دیدگاه های مدیریتی پهنه های آبی کشور و نحوه ورود و سرمایه گذاری این عرصه ها می تواند یاریگر اقدامات عملیاتی آتی باشد.

این مقام مسئول تاکید کرد: همگرایی فرابخشی قابل انتظار در حوزه گردشگری دریایی منافاتی با سایر اقدامات جاری نهادهای متولی دریا و سواحل کشور ندارد و بی شک تحت نگاهی ملی، تکمیل کننده و گامی جدی در راستای خدمتگزاری به هموطنان کشور خواهد بود.

نشست کاربردی و تخصصی گردشگری دریایی ذکر شده در تاریخ ۲۳ و ۲۴ آذرماه سال جاری در شهر بندری عسلویه استان بوشهر برگزار خواهد شد و به زودی با تشکیل کمیته های عملی – تخصصی، اجرایی، پشتیبانی و … نقشه راهی شفاف پیش روی مدعوین و شرکت کنندگان  این رویداد مهم قرار خواهد گرفت.

در جلسه نشست تخصصی گردشگری دریایی عسلویه در محل معاونت گردشگری مسئولین و نمایندگان بخش هایی همچون سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان حفظت محیط زیست، مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور، هلال احمر، وزارت نیرو، سازمان شیلات ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش وزارت ورزش و جوانان، شورای عالی مناطق آزاد، نیروی انتظامی و نیز مدیران کل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، مازندران، گلستان، گیلان و خوزستان نیز حضور داشتند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید