رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » رفع رطوبت ناشی از ته نشین شدن آب باران در طاق بستان

رفع رطوبت ناشی از ته نشین شدن آب باران در طاق بستان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

طاق بستان

معاون میراث فرهنگی گفت: با اینکه ساماندهی محوطه طاق بستان برای رسیدن به نقطه مطلوب به زمان بیشتری نیاز دارد اما رطوبت ناشی از ته نشین شدن آب باران که یکی از معضلات جدی این سایت بود، رفع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ دامنه كوه بستان در كنار چشمه ای جوشان در شمال غربي حاشيه شهر كرمانشاه، آثاري از دوره ساساني شامل سنگ نگاره اردشير دوم و دو ايوان سنگي كوچك و بزرگ با تصاوير نقش بسته از شكار گوزن و گراز كه نخستين انيميشن صخره يي جهان لقب گرفته بر سينه سترگش به يادگار دارد. با این وجود این سایت مهم باستانی در سالهای اخیر با چالش جدی نفوذ رطوبت مواجه شده بود.

«محمد حسن طالبیان» معاون میراث فرهنگی کشور در این رابطه اعلام کرد: درحال حاضر با اقدامات مرمتی و حفاظتی که در این سایت صورت گرفته است نم و رطوبت از بین رفته و کاملا خشک شده است.

او همچنین به ساماندهی مجموعه طاق بستان اشاره کرد و افزود: پس از بازدیدی که از محوطه داشتیم مشخص شد که ساماندهی محیطی آن هنوز کار دارد و لازم است که در اولویت برنامه ها قرار بگیرد.

معاون میراث فرهنگی کشور تاکید کرد: در ضلع جنوبی طاق بستان بخشی از پلاک ها آزادسازی شده است و قرار است که کل مجموعه و خیابان پیاده سازی شود تا از این طریق کل مجموعه باستانی یکپارچکی خود را حفظ کند.

طالبیان همچنین به عبور قطار شهری از شکارگاه اشاره کرد و گفت: از آنجایی که مسئولان شهری اصرار دارند که قطار شهری از شکارگاه و از زیرزمین با عمق ۱۶ تا ۲۰ متر عبور کند جلسه ای با معاون عمرانی و مسئولان و مدیران شهری این استان گذاشته شد و قرار شد که نقشه های فنی این طرح به شورای فنی استان کرمانشاه و سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال شود.

او تاکید کرد: تا زمانی که پروژه عبور قطار شهری از شکارگاه مورد ارزیابی دقیق و آسیب شناسی قرار نگیرد اجرایی نمی شود، و هر اقدام و تصمیم در این زمینه زمانی صورت می گیرد که اثرات منفی و مثبت این پروژه به صورت دقیق ارزیابی و بررسی شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید