رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » درآمد صنعت گردشگری دنیا از بخش تجارت جهانی بیشتر بوده است

درآمد صنعت گردشگری دنیا از بخش تجارت جهانی بیشتر بوده است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

براساس جدیدترین آمار اعلام شده، طی سال گذشته میلادی، درآمد صنعت گردشگری دنیا از بخش تجارت جهانی بیشتر بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، صنعت گردشگری جهانی با چهار درصد رشد طی سال 2015، برای چهارمین سال متوالی از تجارت جهانی پیشی گرفت.

براساس گزارشات سازمان جهانی گردشگری، این صنعت طی یک سال گذشته یک تریلیون و 400 میلیارد دلار درآمد داشته است. رشد گردشگری 4 درصد و رشد تجارت جهانی 8.2 درصد بوده است. براساس گزارش سازمان‌های مربوطه، سال 2015 بدترین سال از سال 2009 برای تجارت جهانی بود.

همچنین اعلام شده، طی سال گذشته میلادی هفت درصد صادرات جهانی از طریق حوزه گردشگری انجام شده است. به دست آوردن چنین آماری مرهون مبالغی است که مسافران برای اقامت، خورد و خوراک، تفریح و خدمات دیگر هزینه می‌کنند.

به گزارش بی.بی.سی، چین در سال 2015 عنوان محبوب‌ترین مقصد گردشگری را به دست آورد و پس از آن، آمریکا، فرانسه و اسپانیا در این رده‌بند‌ی قرار گرفتند. آمریکا، چین و انگلیس بیشترین مسافر به کشورهای دیگر را داشتند. تعداد مسافران چینی که به سفرهای خارجی می‌روند، از سال 2004 رو به افزایش است و در سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید