رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » برگزاری کمیسیون ساماندهی پایگاه‌های حفاظت

برگزاری کمیسیون ساماندهی پایگاه‌های حفاظت

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

میراث فرهنگی

کمیسیون ساماندهی پایگاه‌های حفاظت در راستای سیاست‌های کلان سازمان میراث فرهنگی در بحث ساماندهی مجموعه‌های تحت پوشش برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی یگان حفاظت از آثار تاریخی، سردار رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت، در این کمیسیون با تاکید بر اهمیت ویژه واحدهای عملیاتی به عنوان بازوی توانمند یگان حفاظت در تامین اهداف ماموریتی و حفاظت کلان در سطح مجموعه‌های تحت پوشش، از مقرهای یگان در ۳۱ استان و  پایگاههای حفاظتی در سطح تهران به عنوان واحدهای اجرایی و به ویژه از مقرهای سعدآباد – نیاوران – موزه ملی و کاخ گلستان به عنوان مهمترین پایگاههای موجودو بزنگاه های حفاظتی نام برد.

وی در ادامه  با توجه به نوع ماموریت و وظایف محوله واحدهای اجرایی در تامین حفاظت اموال منقول و غیرمنقول،  برقراری امنیت و انتظام بخشی در مجموعه‌ها، جنس کار اینگونه واحدها را چند وجهی و دارای ماهیتی حفاظتی – امنیتی و انتظامی دانست و با بیان اهمیت ساماندهی پایگاه‌های حفاظت، هدف از برگزاری اینگونه کمیسیون‌ها را کسب اجماع نظردر بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود و تسهیل در انجام بهینه ماموریتهای محوله  عنوان کرد.

فرمانده یگان حفاظت همچنین با اشاره به چهار فرایند اصلی ساماندهی نیروی انسانی – تجهیز – آموزش و انجام ماموریت  به عنوان شاخصه‌های عملیاتی هرمجموعه، در بحث پالایش نیروی انسانی، اعم از کادر و وظیفه، با توجه به اهمیت مقوله کیفی عملکرد نفرات در ارتقاء ضریب حفاظتی در مقابل کمیت نیروی انسانی، گزینش نُرم منطقی و مطابق با معیارهای واقعی را بهترین گزینه و ملاک عمل در بکارگیری نیرو برشمرد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم تامین امکانات و تجهیز نیروی انسانی واحدهای اجرایی، از این فرآیند به عنوان عاملی بازدارنده در وقوع جرائم و فاکتوری در جهت افزایش بهره‌وری نام برده و با اشاره به طراحی لباس فرم کارکنان یگان، از تصویب و اجرای طرح مذکور در آینده نزدیک خبر داد.

سردار رحمت الهی همچنین در حوزه ماموریتی با تاکید بر لزوم  اشراف کامل کارکنان بر محیط و نوع مسئولیت محوله، ضمن درخواست رعایت انضباط معنوی توام با انضباط ظاهری از سوی پرسنل، بهره گیری از المان های خاص با  ایجاد بار روانی مثبت در محیط کار را سرلوحه تحقق اهداف مامویتی یگان حفاظت برشمرد و با  اشاره بر لزوم ارائه آموزش‌های کیفی و مهارتی کارکنان به صورت آکادمیک و حین خدمت در ارتقاء تخصص و مهارت شغلی، تهیه و ابلاغ سرفصل‌های آموزشی  مرتبط با ماموریت های یگان را  از الویت برنامه‌های آتی یگان عنوان کرد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی همچنین با اشاره به اجرای طرح ساماندهی پایگاههای حفاظتی در سطح موزه ملی، سعدآباد و نیاوران، اجرای طرح مذکور را در کلیه موزه‌های تحت پوشش لازم الاجرا و در دستور کار آتی یگان برشمرد.

در ادامه، ضمن ارائه گزارش مبسوط از سوی مسئول پایگاه حفاظت مجموعه در رابطه با امکانات موجود و نیروی انسانی در اختیار، مدیران و کارکنان حاضر به تبادل نقطه نظرات و دیدگاه‌های کارشناسی  پرداخته و در خاتمه، کمیسیون ساماندهی با  بازدید فرمانده و جمعی از مسئولین از آسایشگاه سربازان پایان یافت.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید