رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » طبق تحقیقات ثبات گردشگری به گسترش صلح در کشور‌ها کمک می‌کند

طبق تحقیقات ثبات گردشگری به گسترش صلح در کشور‌ها کمک می‌کند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سفر

تحقیقات جدید نشان می‌دهد ثبات گردشگری به گسترش صلح در کشور‌ها کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) با همکاری با موسسه صلح و اقتصاد (IEP) تحقیقی انجام داده که نتایج آن نشان می‌دهد، داشتن صنعت گردشگری باثبات و با فضایی باز، به بالا رفتن سطح صلح در یک کشور کمک می‌کند.

این پروژه تحقیقاتی که «گردشگری به عنوان محرک صلح» نام گرفته، نشان داد که رابطه مثبتی بین بخش‌های مختلف گردشگری با ثبات در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و محیطی وجود دارد.

به گفته یکی از کارشناسان، این تحقیق نشان می‌دهد چگونه صنعت گردشگری و صلح یکدیگر را حمایت و در طولانی‌مدت به افزایش عملکرد یکدیگر کمک می‌کنند.

پیشرفت در این زمینه‌ها تاثیراتی فراتر از این هم خواهد داشت و در نهایت منجر به بهبود دستاوردهای دولت یک کشور خواهد شد. بر اساس این گزارش، زمانی که دولت به نیازهای بخش گردشگری پاسخ دهد و محیطی باز را برای گسترش این صنعت مهیا کند، باز هم سطح صلح در آن کشور بالاتر می‌رود.

از دیگر یافته‌های این پژوهش این بود که کشورهایی که کمتر دچار معضلات کلان هستند، عملکرد کندتری نسبت به مناطق مشکل‌دار در حوزه گردشگری دارند. این مساله را می‌توان در کاهش 1.4 درصدی کشورهای بی‌مشکل در فهرست صلح جهانی و افزایش 12.8 درصدی آمارهای مربوط به رشد گردشگری کشورهای درگیر مشاهده کرد.

نمونه این مساله را می‌توان در موقعیت روبه‌رشد عمان دید که با وجود درگیری‌های سیاسی، صنعت گردشگری آن در حال مقاومت است. کشور اوکراین هم یکی دیگر از این مصداق‌هاست؛ پس از درگیری‌های نظامی و سیاسی با روسیه، تولید ناخالص اوکراین طی سال 2014 تا 2015، از 2.65 درصد به 4.95 درصد افزایش پیدا کرده است.

از دیگر محورهای مورد مطالعه پروژه شورای جهانی سفر و گردشگری، پیامدهای حملات تروریستی بر بخش گردشگری کشورها بوده است. این بررسی‌ها نشان داد، با وجود این که حملات تروریستی به طور ناگهانی گردشگری آن کشور را ناگهان دچار افت می‌کند، این تاثیر منفی چندان نمی‌پاید و پس از مدتی وضعیت قبلی از سر گرفته می‌شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید