رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » گردشگری بعد از بانکداری بزرگترین بخش خدمات در تجارت بین الملل

گردشگری بعد از بانکداری بزرگترین بخش خدمات در تجارت بین الملل

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

برغان

رئیس همایش بین‌المللی اقتصاد شهری گفت: قریب به 15 درصد از GDP (تولید ناخالص داخلی) فرانسه و ایتالیا و بیش از 10 درصد از تولید ناخالص داخلی بریتانیا و آمریکا از طریق گردشگری حاصل می‌شود و در سال 2012 نزدیک به 10 درصد از تولید ناخالص جهانی و یک شغل از هر 11 شغل مختص به گردشگری بوده است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، حسین محمدپور زرندی، با تاکید بر اینکه گردشگری در هزاره سوم یکی از پردرآمدترین صنایع در سطح جهانی به حساب می آید، ادامه داد: تعداد گردشگران در سال 1950 تنها 25 میلیون نفر بوده که این آمار در سال 1980 به 438 میلیون و در سال 2009 به 880 میلیون نفر رسیده و در سال 2012 نیز این رقم به بیش از یک میلیارد نفر افزایش یافته و اکنون پیش بینی‌ها حاکی از آن است که این رقم تا سال 2020 به 1.6 میلیارد نفر می‌رسد که اگر برای هر گردشگر تنها 1000 دلار گردش مالی در نظر بگیریم، به رقم خیره‌کننده 1600 میلیارد دلار می‌رسیم.

وی با بیان اینکه بر اساس تعاریف نهادهای بین المللی همچون سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OECD، گردشگری بعد از بانکداری بزرگترین بخش خدمات در تجارت بین الملل به حساب می آید، ادامه داد: می توان فرایندی را تعریف کرد که مدیریت شهری بتواند از سهم خود در درآمدهای گردشگری بهره مند شود.

وی با بیان اینکه همایش بین‌المللی اقتصاد شهری با حضور چهره‌های بین المللی 30 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود، یادآور شد: امیدواریم نتایج این رویداد علمی بتواند مدیران شهری را در عمل به وظایف خود در قبال توسعه گردشگری شهری یاری رساند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید