رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » نشست مدیر عامل صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی

نشست مدیر عامل صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

صندوق احیاء

مدیر عامل صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی در نشست مشترک خود با مدیر برنامه راه ابریشم در سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت این سازمان و برنامه راه ابریشم برای پیشبرد اهداف احیاء اماکن تاریخی در کشورهای این مسیر تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، «محمدرضا پوینده» در این نشست اظهار کرد: با توجه به پتانسیل منحصر به فرد صندوق احیاء در ایران و اینکه این مجموعه متولی بسیاری از بناها و کاروانسراهایی است که در مسیر راه ابرایشم قرار دارند، همکاری منطقه‌ای در این عرصه با سازمان جهانی گردشگری در قالب برنامه راه ابریشم می‌تواند تعاملی دو سویه را با کشورهای مسیر جاده ابریشم با محوریت سازمان جهانی گردشگری رقم بزند.

وی ادامه داد: در حوزه اقدامات عملیاتی ما در کوتاه‌ترین مدت، می‌توانیم اطلاعات کاروانسراهایی را که در ایران در مسیر راه ابریشم قرار دارند، در اختیار UNWTO قرار دهیم و امیدواریم این داده‌ها با قرار گرفتن در کنار اطلاعات سایر کشورهای این مسیر بتواند نقشه راهی را برای احیاء کاروانسراهای تاریخی در حوزه راه ابریشم ایجاد کند.

او با تاکید بر روند صعودی سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی کشور در سال گذشته افزود: در این بازه زمانی تعداد قابل توجهی بنا توسط سرمایه گذارانی که بخش خصوصی بوده‌اند، در آستانه ورود به چرخه احیاء و بهره‌برداری قرار گرفته‌اند، چون این نوع از سرمایه‌گذاری در کشور ما دارای توجیه اقتصادی مطلوبی است.

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی افزود: به نظر می‌رسد سازمان گردشگری جهانی UNWTO با امکانات موجود بتواند بخش‌هایی مانند صندوق احیاء را در بخش‌هایی نظیر اطلاع رسانی و بازاریابی کمک کند.

UNWTO، سکوی پرتاب بخش‌های خصوصی و دولتی

در ادامه «آلا پروسولووا»، مدیر برنامه راه ابریشم در سازمان جهانی گردشگری با تاکید بر اینکه ایران کشوری با پیشینه منحصر به فرد و دارای بناهای تاریخی متعددی است، افزود: UNWTO سکوی خوبی برای بخش‌های خصوصی و دولتی کشورهای مختلف است تا بتوانند با همکاری یکدیگر فضایی را برای تعامل ایجاد کنند.

وی در ادامه با ابراز امیدواری برای عضویت صندوق احیاء در سازمان UNWTO در آینده نزدیک افزود: این سازمان نزدیک به 500 عضو دارد و مباحث مربوط به بناهای تاریخی با عضویت این صندوق در سازمان می‌تواند به صورت خودکار در اولویت همکاری و کارگروه های مشترک قرار گیرد.

مدیر برنامه راه ابریشم در سازمان جهانی گردشگری در ادامه با تاکید بر اینکه در اواخر اردیبهشت ماه شورای اجرایی این سازمان در مورد عضویت‌های جدید تصمیم‌گیری خواهد کرد، افزود: صندوق احیاء می‌تواند با عضویت خود در این سازمان پروژه‌های مشترک را تعریف کند و با بخش‌هایی که می‌توانند اهداف مشترک را تسهیل کنند، همکاری داشته باشد. اکنون مسیر برای عضویت صندوق احیاء در این سازمان مهیا است.

«پروسولووا» تاکید کرد: ایران می‌تواند نمونه خوبی برای اقدامات در بخش بناهای تاریخی به ویژه کاروانسراها در حوزه راه ابریشم باشد. بناهایی که می‌توانند به مجموعه‌های شایان توجهی برای اقامت گردشگران تبدیل شوند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید