رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » طرح استحکام بخشی ایوان غربی مجموعه تخت سلیمان توسط آلمانی ها

طرح استحکام بخشی ایوان غربی مجموعه تخت سلیمان توسط آلمانی ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

تخت سلیمان

مدیر امور پایگاه‌های میراث جهانی گفت: با گروه طراحی سازه دانشگاه درسدن آلمان تفاهمنامه‌ای داریم که طرح حفاظت، استحکام بخشی و تثبیت ایوان غربی مجموعه تخت سلیمان را اجرایی کنند.

فرهاد عزیزی به خبرنگار مهر گفت: تفاهمنامه‌ای با گروه طراحی سازه دانشگاه درسدن آلمان که در ارگ بم نیز فعالیت کرده، به نام  طرح حفاظت، استحکام بخشی و تثبیت ایوان غربی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان داریم که بخشی از کارهای مطالعاتی آن انجام شده و تا چند روز آینده تصمیم‌گیری می‌شود که راه‌های حفاطت از بنا به چه صورت باشد.

وی افزود: قبلا در قالب یک فار کارهایی انجام شده که در حوزه آزمایش مصالح و… بوده است در مرحله بعد یک سری منابع مالی جذب کردند و دوباره مطالعه می‌کنند که به اجرای راهکارهای حفاظت و  استحکام بخشی برسیم.

وی گفت: الان داربست‌های تخت سلیمان بخشی از منظر تاریخی آن شده است. در پلان مدیریت آن بحث شده که اگر زمانی هم به مرحله‌ای برسیم که تخت سلیمان به استحکام لازم رسیده باشد و نیازی به وجود داربست‌ها نداشته باشد اما بخشی از آنها باقی بماند چون خیلی از بازدیدکنندگان به وجود همان داربست‌ها عادت کرده‌اند.

عزیزی گفت: اکنون بیش از ۴۰ سال است که داربست‌ها روی تخت سلیمان قرار گرفته و به همان شکل دیده شده است. شاید بنا شد که بخشی از داربست‌ها برای همیشه باقی بماند. بازهم این موضوع قابل بحث است. با این وجود تا چند روز آینده آلمانی‌ها به آنجا مراجعه می کنند تیم اجرایی نیز مشخص شده که به صورت جدی روی حفاظت این بنا اقدام شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید