رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » واگذاری ۱۵۰ بنای تاریخی کشور در سال ۹۵

واگذاری ۱۵۰ بنای تاریخی کشور در سال ۹۵

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

بنای تاریخی

معاون سرمایه‌گذاری صندوق احیا از هدف‌گذاری این مجموعه برای واگذاری ۱۵۰ بنای تاریخی کشور در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی صندوق احیای آثار تاریخی و فرهنگی کشور، علی کاظمی گفت: با توجه به اینکه در سال ۹۴ استقبال خوبی در مقایسه با گذشته از واگذاری بناهای تاریخی شد و به نوعی صندوق احیاء توانست چند برابر کل سال‌های قبل از آن، بناهایی را به سرمایه‌گذاران واگذار کند، بنابراین در هدف‌گذاری‌های سال جاری خود، واگذاری ۱۵۰ بنای تاریخی را پیش‌بینی و تلاش می‌کنیم تا به این مهم دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ما برای این هدف‌گذاری تقریبا هر ماه مزایده‌هایی را برگزار خواهیم کرد و در هر مزایده تعدادی از بناهایی که مطالعات اقتصادی آنها انجام شده است و همه شرایط لازم را دارند، واگذار خواهیم کرد. در پایان این ماه یا اوایل ماه آینده قرار است صندوق احیاء ۲۰ بنای جدید را وارد فرآیند واگذاری کند که این بناها در استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، مازندران، مرکزی و همدان قرار دارند.

او تاکید کرد: سایر بناهایی که در اختیار صندوق است و بناهایی که از طریق هیات محترم دولت در اختیار صندوق قرار خواهند گرفت، نیز بلافاصله به ترتیب بر اساس شرایط بنا و میزان پیشرفت مطالعات اقتصادی در ردیف واگذاری‌های جدول زمان بندی ماهانه صندوق قرار خواهند گرفت.

معاون سرمایه‌گذاری صندوق احیاء با بیان اینکه با توجه به شرایط کشور و جذابیتی که بحث واگذاری و احیای بناهای تاریخی دارد، امیدواریم که بتوانیم با حمایت مسئولان دولتی و استان‌های مختلف کشور در تحقق هدف‌گذاری خود موفق باشیم، ادامه داد: ما برای تحقق این هدف‌گذاری فعالیت‌هایی نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که از جمله آن گسترش فعالیت‌های تبلیغاتی صندوق احیا و همینطور ایجاد هماهنگی‌های بیشتر با استان‌ها و فعال شدن بیش از پیش ادارات کل میراث فرهنگی برای معرفی ظرفیت‌های بخش احیای بناهای تاریخی است.

به گفته‌ وی، نشست‌های مشترک با سرمایه‌گذاران و برندهای شناخته شده گردشگری نیز از جمله برنامه‌های جدی این صندوق برای توسعه فعالیت‌های صندوق احیاء در سال ۹۵ خواهد بود.

کاظمی با اشاره به تاکید مسئولان کشوری برای لزوم رونق واگذاری‌ها از طریق صندوق احیا، گفت: برای این اتفاق مهم نیز حرکتی را برای فعال سازی برخی از ظرفیت های قانونی صندوق احیاء در بحث واگذاری‌ها آغاز کرده‌ایم که بتوانیم در کنار بحث واگذاری بناهای تاریخی برای احیاء از ظرفیت دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری هم استفاده کنیم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید