رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » جلسه هیات امنای مجموعه جهانی «بیستون»

جلسه هیات امنای مجموعه جهانی «بیستون»

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

بیستون

نخستین جلسه هیات امنای مجموعه جهانی «بیستون» در حالی برگزار شد و مصوباتی در آن به تصویب رسید که نسبت به اجرایی شدن آن‌ها تا نوروز 95 هیچ تاکیدی صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، «در نخستین جلسه هیات امنای مجموعه میراث جهانی بیستون همزمان با بررسی برنامه‌های اجرایی پایگاه جهانی بیستون در سال 95، تفاهمنامه میان پایگاه جهانی بیستون و سازمان باستان شناسی آلمان مورد بررسی قرار گرفت.»

فرهاد عزیزی، مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های میراث فرهنگی کشور با اعلام این خبر گفت: در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه (18 اسفند) با هیات امنا و مدیران عالی استان کرمانشاه برگزار شد، تفاهمنامه میان پایگاه میراث جهانی بیستون و سازمان باستان‌شناسی آلمان مورد بررسی قرار گرفت.

او همچنین با اشاره به برنامه‌های اجرایی پایگاه جهانی بیستون در سال 95 گفت: طراحی و اجرای تاسیسات و تجهیزات برق و نورپردازی محوطه بیستون، طراحی و اجرای سالن معرفی آثار شامل ارائه بلیت الکترونیک، موزه، غرفه دائمی صنایع دستی، سالن نمایش مولاژ، تملک اراضی پایین دست محوطه بر اساس اولویت، تغییر کاربری کافه شیرزادی به مرکز مانیتورینگ و دوربین های مداربسته محوطه از جمله برنامه‌های اجرایی پایگاه میراث جهانی بیستون در سال 95 است.

به گفته عزیزی، اجرای دوربرگردان برای تسهیل دسترسی به ورودی غربی محوطه میراث جهانی بیستون از محور اصلی کرمانشاه به شهر بیستون، تایید و تصویب پیش نویس تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی پژوهشی میان پایگاه میراث جهانی بیستون و سازمان باستان شناسی آلمان در محورهای مختلف از دیگر اقدامات این محوطه جهانی است که با حضور هیات امناء مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرکل امور پایگاه‌های میراث ملی و جهانی کشور با اشاره به اینکه مساعدت‌های بسیاری برای معرفی و ساماندهی مجموعه جهانی بیستون درحال انجام است، تاکید کرد: درحال حاضر بسترهای بسیار خوبی برای حفاظت و ساماندهی مجموعه بیستون فراهم شده و تلاش‌های بسیار زیادی برای جلب مشارکت و جذب منابع صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ وی اضافه کرد: همچنین پیگیری‌ها برای کمک های فنی و اعتباری صورت گرفته تا گردهمایی و نشست های معتبر بین المللی برای کمک به حفاظت و صیانت از مجموعه انجام شود.

عزیزی در ادامه با بیان این‌که درحال حاضر کمک‌های قابل توجه و عزم بسیار خوبی در سطح مدیران مالی استان شکل گرفته است که باعث شده تا برنامه ها و پیش بینی های صورت گرفته در محوطه جهانی بیستون به سرعت انجام شود، اظهار کرد: امیدواریم از طریق ظرفیتی که در هیات امنا مجموعه‌های جهانی وجود دارد و برنامه‌ریزی صحیحی که انجام می‌شود مشکلات و مسائل پیش روی مجموعه های جهانی برطرف شود، تا این قله‌های جهانی به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید