رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » افزایش 4.4 درصدی میزان درآمد صنعت گردشگری قبرس

افزایش 4.4 درصدی میزان درآمد صنعت گردشگری قبرس

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

قبرس

صنعت گردشگری قبرس با افزایش 4.4 درصدی میزان درآمد، بالاترین آمار درآمدی خود را از سال 2001 تاکنون به ثبت رساند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، براساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی مسئولان گردشگری قبرس، درآمد گردشگری این جزیره زیبا در منطقه مدیترانه به 2.11 میلیارد یورو در سال 2015 رسید، در حالی که این رقم در سال 2014 میلادی 20.2 میلیارد یورو ثبت شده بود.

همچنین در سال 2015 در مجموع 2.1 میلیون گردشگر قبرس را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند که حاکی از رشد 8.9 درصدی در مقایسه با آمار سال گذشته آن است.

تنها در ماه دسامبر سال گذشته میلادی درآمدهای گردشگری این جزیره زیبا 20.4 درصد نسبت با آمار سال گذشته آن افزایش داشت و از 43.7 میلیون یورو به 52.6 میلیون یورو ارتقاء یافت.

در این میان، لبنانی‌ها به عنوان ولخرج‌ترین گردشگران به طور متوسط روزانه بیش از 136 یورو در قبرس هزینه کردند و از سویی دیگر گردشگران سوئدی با 31 یورو، اقتصادی‌ترین گردشگران این جزیره کوچک ر سال 2015 بودند.

درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری قبرس، 12درصد از تولید ناخالص این کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

قبرس در قسمت شمال شرقی حاشیه مدیترانه قرار دارد و سومین جزیره پهناور، بعد از جزیره سیسیلی و ساردینیا در دریای مدیترانه است. این جزیره در 70 کیلومتری جنوب ترکیه، صد کیلومتری غرب سوریه و 320 کیلومتری شمال مصر قرار دارد و مرز بین اروپا و آسیا تلقی می‌شود.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید