رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » آخرین آمار منتشر شده از سوی اداره مرکزی آمار در ماهنامه گردشگری سوئیس

آخرین آمار منتشر شده از سوی اداره مرکزی آمار در ماهنامه گردشگری سوئیس

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سوئیس

تعداد گردشگران اروپایی که در سال 2015 در هتل‌های کشور سوئیس اقامت کردند به کمترین مقدار خود در 58 سال اخیر رسید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی اداره مرکزی آمار در ماهنامه گردشگری سوئیس، تعداد گردشگران اروپایی که در سال 2015 در هتل‌های این کشور اقامت کردند با حدود 10 درصد کاهش به کمترین مقدار خود از سال 1958 تا کنون نزول کرده که مهمترین دلیل این رکود، قیمت بالای پول رایج این کشور معرفی شده است.

در مجموع، اقامت‌های شبانه در هتل‌های کشور سوئیس در سال گذشته میلادی به 35.6 میلیون نفر شب رسید که حاکی از کاهش 0.8 درصدی در مقایسه با آمار سال پیش از آن است‌.

همچنین گردشگران خارجی 19.6 میلیون نفر شب را در هتل‌های سوئیس گذراندند که 1.7 درصد در مقایسه با آمار سال 2014 کاهش داشته است‌، این در حالیست که مجموع گردشگران این کشور اروپایی با 0.2 درصد رشد به 16.1 میلیون نفر رسیده است.

بارزترین کاهش در اقامت گردشگران در سوئیس مربوط به گردشگران منطقه اروپا می‌شود که در مجموع 9.3 درصد کاهش داشته‌ که از آن جمله می‌توان به آلمان (12.3- درصد)، بلژیک(9.5- درصد)، ایتالیا (7.6- درصد) و فرانسه(6.2- درصد) اشاره کرد.

در گزارش اداره فدرال آمار سوئیس آمده است که این موضوع را می‌توان به برداشتن نرخ مبادله فرانک – یورو توسط بانک ملی سوئیس درژانویه سال گذشته میلادی نسبت داد.

همچنین شرایط برفی نه چندان مناسب سوئیس در اوایل زمستان هم بی‌تاثیر نبوده و در دسامبر 2.5 میلیون نفر شب اقامت در این کشور ثبت شد که 5.6 درصد کمتر از آمار سال 2014 بود.

میزان گردشگران خارجی که در ماه سپتامبر 2015 در هتل‌های سوئیسی اقامت داشتند نیز با 9.1 درصد کاهش روبه رو بوده است.

یکی از تغییرات مثبت گردشگری سوئیس در سال 2015 مربوط به افزایش گردشگران از قاره آسیا می‌شود که تعداد آنها از سال 2009 تاکنون همواره رو به افزایش بوده است.

سال گذشته میزان اقامت آسیایی‌ها در هتل‌های سوئیس افزایش 18.6 درصدی داشت و برای اولین‌بار از مرز چهار میلیون شب اقامت گذشت.

چین، چهارمین بازار بزرگ‌ و پررونق برای هتل‌داران سوئیسی بوده و در سال گذشته میلادی رشد 334 هزار شب اقامت چینی‌ها و هنگ کنگی‌ها حاکی از رشد 33.3 درصدی اقامت آنها در این کشور اروپایی است.

مسئولان گردشگری سوئیس تلاش زیادی برای تبدیل منطقه آلپ به یک مقصد گردشگری جذاب در طول فصل زمستان می‌کنند، در حالی که گردشگران چینی برخلاف گردشگران اروپایی اصولا برای اسکی به سوئیس سفر نمی‌کنند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید