رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » صنعت گردشگری در کلمبیا

صنعت گردشگری در کلمبیا

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

کلمبیا

صنعت گردشگری در کلمبیا با پیشی گرفتن از صادرات سنتی به عنوان بزرگترین منبع درآمد خارجی این کشور آمریکای جنوبی شناخته شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سواحل دریای کارائیب و چشم‌اندازهای زیبای کوه‌های آند هم‌اکنون درآمد بیشتری برای کشور آمریکای جنوبی کلمبیا دارند که پیش از این از طریق معادن ذغال‌سنگ بزرگترین بخش از درآمد خارجی خود را کسب می‌کرد.

براساس اعلام دولت کلمبیا‌، این کشور در سال گذشته میلادی به درآمد 5.2 میلیارد دلاری از صنعت گردشگری دست یافت که حاکی از رشد 6 درصدی نسبت به آمار سال 2014 است، این در حالی است که بنابر گزارش آژانس ملی آمار این کشور در سال گذشته 4.6 میلیارد دلار از محل فروش ذغال سنگ درآمدزایی کرده است.

صنعت ذعال سنگ تا سال 2002 دومین منبع درآمد خارجی کلمبیا پس از نفت بود، اما با روی آوردن کمپانی‌های چینی به استفاده از سوخت‌های پاک،‌ میزان صادرات ذغال سنگ کلمبیا با 33 درصد کاهش رو به رو شد.

افزایش ورود گردشگران به کلمبیا موجب شده صنعت گردشگری در 9 ماهه ابتدایی سال 2015 میلادی 6.6 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را به خود اختصاص دهد، همچنین چشم‌انداز انعقاد قرارداد صلح با شورشیان مارکسیست در کلمبیا پس از 52 سال طغیان‌، فرصت‌های جدیدی در زمینه سفر و گردشگری برای این کشور فراهم خواهد کرد.

«سندرا هاوارد تیلور»، معاون وزیر گردشگری کلمبیا در این‌باره عنوان کرد، زمانیکه قرارداد صلح منعقد شود بازدید از مناطق جدید کشور را آغاز می‌کنند. ما می‌دانیم حوزه رودخانه «اورنیوکو» و سواحل اقیانوس آرام از اهمیت ویژه‌ای برای گردشگری برخوردار هستند.

به گزارشس سایت گردشگر ی «Skift»، همچنین با کاهش ارزش 43 درصدی «پزو» واحد پول کلمبیا در 18 ماه گذشته و کاهش قیمت نفت‌، طلا‌، ذغال سنگ‌، قهوه و نیکل از منابع اصلی درآمد خارجی‌، حالا گردشگران خارجی با استطاعت مالی بیشتری می‌توانند به این کشور زیبای آمریکایی جنوبی سفر کنند،‌ گردشگرانی که تعداد آنها در 9 ماه ابتدایی سال 2015 با 17 درصد رشد روبه رو بوده است.

معاون وزیر گردشگری کلمبیا در ادامه توضیح داد، هدف این کشور رسیدن به درآمد شش میلیارد دلاری تا سال 2018 است و صنعت گردشگری کشور هنوز تحت تاثیر منفی ویروس پشه «زیکا» قرار نگرفته است.

براساس اعلام وزارت بهداشت، تمام مناطق با ارتفاع کمتر از 2200 متر از سطح دریا در معرض خطر این ویروس قرار دارند اما «بوگوتا» پایتخت کلمبیا در ارتفاع حدود 2600 از سطح دریا قرار دارد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید