رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » متن نامه مسعود سلطانی‌فر به طالب ریفاعی و خانم ایرینا بوکووا

متن نامه مسعود سلطانی‌فر به طالب ریفاعی و خانم ایرینا بوکووا

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مسعود سلطانی‌فر

رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره مصوبه اخیر کنگره آمریکا به دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی و مدیرکل آموزشی یونسکو نامه نوشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، متن نامه مسعود سلطانی‌فر به  طالب ریفاعی و  خانم ایرینا بوکووا، مدیرکل آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) شرح زیر است:

با احترام

همانگونه که مستحضرید متاسفانه دولت آمریکا در اقدامی مغایر با حقوق گردشگران درانتخاب آزادانه مقاصد خود، با تصویب  لایحه ای اتباع ۳۸ کشور جهان را که با آنان لغو روادید منعقد کرده بود ملزم نموده تا در صورت سفر به کشور کهن و پرجاذبه ایران، برای ورود مجدد به خاک آمریکا درخواست روادید کنند.

این اقدام سیاسی آمریکا که باهدف ایجاد محدودیت سفر به ایران ونتیجتا آسیب به صنعت گردشگری ایران اتخاذ شده است، صرفنظر از اینکه مغایر قواعد و حقوق بین المللی است، در تعارضی اساسی با اهداف صلح طلبانه ای است که گردشگری همواره درپی آن بوده است.

تصدیق می‌کنید که گردشگری نقشی بی‌بدیل و بی‌رقیب در گسترش وتعمیق دوستی ونزدیکی ملت‌ها و حتی دولت‌ها ایفا کرده و قادراست تفاوتها را به جاذبه و متعاقب آن محل مفاهمه و دوستی بدل نماید و بر همین اساس است که سازمان جهانی جهانگردی تمامی دولت‌ها را تشویق می‌کند تا باتسهیل جابجایی آزادانه گردشگران وتامین دسترسی همگانی و آسان برای این طیف زمینه لازم برای تحقق این مهم را فراهم آورند.

ما نیز بر این باوریم که روح و ذات گردشگری با ارتباط و احترام متقابل عجین بوده فلذا ماهیتا با هرگونه خشونت ورزی و افراط گرایی در تضاد است و از همین رو تبعات و پیامدهای هرنوع ناامنی و تنش در وهله اول معطوف به صنعت پویا، انسانی وصلح مدار گردشگری می شود.

تصویب چنین قوانینی، فضای آرام بخش گردشگر و برنامه‌های معطوف به توسعه پایدار جوامع محلی رابه تلاطم  وچالش جدی می‌اندازد، مگر آنکه مدیران و صاحبنظرانی همانند جنابعالی که برای سالیان متمادی نقش ممتاز و سازنده‌ای دراین عرصه داشته اید، همصدا با افکار عمومی جهانی نسبت به اینگونه تصمیمات نادرست واکنش جدی نشان دهند.

وظایف خطیر آن سازمان، به عنوان تنها نهاد مسئول سازمان ملل متحد در عرصه  توسعه گردشگری دنیا، ایجاب می کند که در دفاع از صلح جهانی، آزادی وحق انتخاب گردشگران به صراحت و باصدای رسا تبعات نادرست این اقدام ناعادلانه آمریکا علیه جامعه جهانی گردشگری را گوشزد کنید.

این حداقل انتظاری است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضوی فعال وموثر ازخانواده بزرگ گردشگری می تواند از سازمان متبوع جنابعالی داشته باشد.

فرصت را برای احترامات فائقه مغتنم می شمارم.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید