رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اختیار تصویب تشکل‌های گردشگری

اختیار تصویب تشکل‌های گردشگری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

میراث فرهنگی

مدیرکل امور حقوقی سازمان میراث فرهنگی گفت: اختیار تصویب تشکل‌های گردشگری از شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری به سازمان میراث فرهنگی تفویض شد.

یحیی نقی زاده به خبرنگار مهر گفت: قرار بود طبق آئین‌نامه اصلاح، ایجاد و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری، فعالیت های بخش خصوصی حوزه گردشگری بر مبنای یک تشکل واحد باشد. این بحث و تصویب چنین آئین نامه ای به عهده شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری گذاشته شده بود. آئین نامه اصلی آن در سال 84 مصوب شده بود اما از آن موقع دیگر هیچ تغییری در آئین نامه صورت نگرفت تا اینکه یک ماه پیش این آئین نامه اصلاح شد.

وی گفت یکی از این تغییرات مربوط به تاسیسات گردشگری، تشکل‌ها و شکل گیری آنها میشد. به این ترتیب اختیار تصویب تشکل‌های گردشگری که تاکنون بر عهده شورای عالی میراث فرهنگی بود، به ریاست سازمان میراث فرهنگی تفویض شد.

نقی زاده بیان کرد: درباره این اتفاق جلسات متعددی برگزار شد و نظرات فعالان بخش خصوصی در حوزه های اقامتی، آژانس های مسافرتی و راهنمایان گردشگری را گرفتیم. اکنون در حال تدوین دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های گردشگری هستیم که در روزهای آینده به تصویب می رسد.

نقی زاده گفت: اختلافی بین تشکل ها وجود داشت، برخی می خواستند تشکل ها از اساس مشمول قانون نظام صنفی باشند، اما ما استنادمان به این بود که خودمان در این حوزه قانون داریم. تشکل های گردشگری نیز تشکلی وابسته به سازمان میراث فرهنگی هستند و امیدواریم هرچه زودتر این مباحث به تصویب برسد چون فعالان گردشگری خواستار وجود تشکل حرفه ای در این حوزه هستند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید