رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » اسپانیا و ایسلند بیشترین وابستگی را در میان مناطق گوناگون به گردشگری دارند

اسپانیا و ایسلند بیشترین وابستگی را در میان مناطق گوناگون به گردشگری دارند

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

بر اساس آخرین آمار و ارقام کشورهای مالدیو‌، اسپانیا و ایسلند بیشترین وابستگی را در میان مناطق گوناگون به گردشگری دارند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، جدیدترین اطلاعات ارائه شده از سوی شورای جهانی گردشگری و سفر حاکی از آن است که جزایز مالدیو با کسب 42 درصد از تولید ناخالص ملی خود از محل گردشگری، وابسته‌ترین کشور جهان به صنعت توریسم است.

از جمله دیگر مناطق جهان که باید همواره از حضور گردشگران در سرزمین‌شان خشنود باشند، می‌توان به منطقه ماکائو در چین اشاره کرد که در آنجا صنعت گردشگری 43.9 درصد از کل اقتصاد را تشکیل می‌دهد و سال گذشته از این طریق 26.6 میلیارد دلار درآمد حاصل شد.

همچنین صنعت گردشگری 15.2 درصد از کل اقتصاد کشور زیبای اسپانیا را در سال 2014 میلادی به خود اختصاص داد تا این کشور را نیز به عنوان یکی از وابسته‌ترین مناطق جهان به صنعت توریسم بشناسیم.

جزایر «ویرجین» در بخش غربی ایسلند نیز در سال 2014 با درآمد 290 میلیون دلاری حدود یک‌سوم از درآمد اقتصادی خود را از محل صنعت گردشگری کسب کرد.

به گزارش دیلی میل‌، در مجموع کشورهای چین و آمریکا با درآمد 263 و 456 میلیارد دلار بیشترین صنعت‌ را در سال گذشته میلادی از صنعت گردشگری به جیب زدند، اما این در حالیست که گردشگری تنها 9.4 درصد از اقتصاد چین و 2.6 درصد از اقتصاد آمریکا را به خود اختصاص می‌دهد.

از جمله کشورهایی که کمترین میزان وابستگی به گردشگری را دارند می‌توان به قرقیزستان با سهم 1.3 درصدی در اقتصاد و کانادا (1.2 درصد) اشاره کرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید