رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » بازدید همسر رئیس جمهور اتریش از موزه های فرش، ملک، کاخ گلستان و خانه هنرمندان

بازدید همسر رئیس جمهور اتریش از موزه های فرش، ملک، کاخ گلستان و خانه هنرمندان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

همسر فیشر

همسر رئیس جمهور اتریش در مدت ۴۸ ساعتی که به ایران آمده است، با ابراز علاقه از بناهای تاریخی تهران، از موزه های فرش، ملک، کاخ گلستان و خانه هنرمندان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، روز ۱۷ شهریور ماه هانس فیشر» رئیس جمهوری اتریش برای سفر سه روزه به ایران وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.  او اولین رئیس کشور عضو اتحادیه اروپا است که بعد از ۱۲ سال به تهران آمده است.

همسر فیشر که علاقه مند به آثار هنری و موزه ای است و فیشر را در این سفر همراهی می کند، در مدت اقامت کوتاه خود در تهران پیشنهاد بازدید از چند اثر تاریخی ویژه را داده بود که با همکاری وزارت خارجه این بازدیدهای وی از موزه ها و کاخ موزه های تهران انجام شد.

مارگارت فیشر از موزه فرش، کاخ موزه گلستان، موزه ملی ملک،موزه آبگینه، خانه هنرمندان ایران و خزانه موزه جواهرات دیدن کرد.

مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان روز چهارشنبه ۱۸ شهریور ماه ۹۴ از ساعت ۱۴ میزبان همسر رئیس جمهور اتریش بود به همین علت روابط عمومی کاخ اعلام کرد که این مجموعه تاریخی پیش از ظهر روز چهارشنبه ۱۸ شهریور ماه، به دلیل میزبانی هیات عالی رتبه خارجی از ساعت پذیرای بازدید کنندگان و گردشگران است. 

اما بعدها تصمیم بر این شد که اتفاقا بهتر است هیات بازدیدکننده شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی در این کاخ باشند.

از سوی دیگر شاهنامه بایسنقری که در مخزن نسخ خطی کاخ نگهداری می شد به مناسبت بازدید این گروه خارجی چند ساعتی در ویترین تالار ظروف به نمایش درآمد.

همچنین همسر رییس‌جمهور اتریش به درخواست خود به همراه تعدادی از مدیران موزه‌های برتر و چند تن از وزیران کابینه آن کشور و نیز ۲۰ خبرنگار اتریشی بازدیدی رسمی از تالارهای موزه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک انجام دادند. در بازدید از این موزه رئیس جمهور اتریش نیز حضور پیدا کرده بود.

بازدید از بناهای تاریخی تهران درحالی است که آنها درخواستی برای بازدید از موزه ملی ایران که همواره مقصد گردشگران خارجی است و به عنوان موزه مادر از آن یاد می شود، ارائه نداده بودند.

برچسب ها :
ثبت برند و شرکت به اسانی :ثبت برند
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید