رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » مذاکره درباره تثبیت نرخ دستمزد راهنمایان گردشگری

مذاکره درباره تثبیت نرخ دستمزد راهنمایان گردشگری

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

راهنمایان گردشگری

رئیس هیات مدیره جامعه راهنمایان گردشگری گفت: با جامعه تورگردانان کشور درباره تثبیت نرخ دستمزد راهنمایان گردشگری و تعیین حداقل روزی 180 تا 200 هزار تومان مذاکره می کنیم.

عباس پیرمرادیان، رئیس هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی به خبرنگار مهر گفت: به دنبال تثبیت نرخ دستمزد راهنمایان گردشگری هستیم یکی از کارهای ما در طول سال همین است که بتوانیم کاری کنیم به همین دلیل سازمان میراث فرهنگی را به عنوان متولی گردشگری در ایران فراخوانده ایم تا در این قضیه ورود پیدا کند.

وی گفت: برای هر یک از انواع تورهای گردشگری نرخ دستمزد راهنما متغیر است به عنوان مثال نرخ دستمزد راهنمای محلی با کسی که تور گردشگران خارجی را در ایران همراهی می کند با کسی که تور گردشگری دور ایران را برگزار می کند متفاوت است. ما به دنبال این هستیم که حداقل دستمزد را برای تورهای گردشگری تعیین کنیم سال گذشته حداقل دستمزد برای تورهای ورودی روزی ۱۵۰ هزار تومان بود اما امسال روی نرخ ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بحث می شود با این حال امسال کم و بیش دستمزدها بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است اما این میزان نرخ خوب نیست. نظرمان بر حداقل روزی ۲۰۰ هزار تومان است. چون ما فقط بابت روزهایی که تور گردشگری می بریم دستمزد می گیریم نه همه روزهای سال.

پیرمرادیان ادامه داد: ساز و کار تثبیت دستمزد براساس توافق بین جامعه راهنمایان و جامعه تورگردانان انجام می شود منتها از معاونت گردشگری نیز خواسته ایم تا در این جلسات به عنوان متولی دولتی حضور داشته باشند.

پیرمرادیان درباره اینکه چرا هنوز برای سال ۹۴ نرخ دستمزد راهنمایان تورهای گردشگری تعیین نشده است گفت: کم کاری از راهنمایان است چون کارفرما که جامعه تورگردانان باشد هیچ وقت نمی گوید نرخ ها را بالا ببرید، سازمان میراث فرهنگی نیز در فراخوانی که داده بودیم اعلام آمادگی کرد تا به عنوان ناظر حضور داشته باشد. تعلل جامعه راهنمایان به این دلیل است که این جامعه قصد دارد در آینده نزدیک جلسه ای برای برگزاری یک سمینار ویژه راهنمایان گردشگری با حضور مسئولان و دست اندرکاران گردشگری تشکیل دهد تا در این سمینار موضوع دستمزد راهنمایان نیز مطرح و آن را به صورت رسمی اعلام کند.

وی ادامه داد: معمولا زمان بررسی نرخ دستمزدها اواخر هر سال است از سوی دیگر بیشتر راهنمایان تور گردشگری دارند و در حال سفر هستند و زمان برای بررسی آن نیست.

این راهنمای گردشگری گفت: دو بازه زمانی فروردین و اردیبهشت و مهر و آبان دو فصل مناسب برای ورود تورهای گردشگری خارجی به ایران است و معمولا در این ماهها راهنمایان گردشگری، پرکار هستند به خصوص آنهایی که به زبانهایی غیر از انگلیسی مسلط هستند. اما در تابستان میزان ورود تورهای گردشگری کمتر می شود. برخی از دفاتر خدمات مسافرتی در تابستان تورهای گردشگری داخلی یک روزه و یا یک هفته ای برگزار می کنند و راهنمایانی که با آنها کار می کنند، این تورها را می گردانند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید