رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » همکاری‌های اقتصادی زمینه مناسبی برای توسعه روابط با نخجوان است

همکاری‌های اقتصادی زمینه مناسبی برای توسعه روابط با نخجوان است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، در خصوص راه‌های توسعه روابط با این جمهوری خودمختار گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان‌شرقی، سعید شبستری در این دیدار با اشاره به پیوندهای مشترک فرهنگی و اجتماعی بین مردم تبریز و نخجوان، گفت: اتباع جمهوری خودمختار نخجوان علاقه خاصی به تبریز دارند و باید از این موقعیت برای افزایش همکاری با این جمهوری استفاده کنیم.

وی با اشاره به اهمیت بحث گردشگری سلامت در راستای روابط بین آذربایجان‌شرقی و نخجوان، گفت: نبود سیاست واحد در این بخش موجب بروز مشکلاتی شده که باید با اتخاذ سیاست‌های مناسب این مشکلات را حل و از این بحث برای تحکیم روابط بهره‌برداری کنیم.

شبستری همچنین با اشاره به سیاست جمهوری اسلامی ایران در افزایش ارتباطات با کشورهای مختلف، گفت: منافع ما در افزایش ارتباط با کشورهای منطقه است و مدیریت استان آذربایجان‌شرقی در راستای این سیاست پیش می‌رود.

منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان هم با اشاره به پیشرفت‌های این جمهوری خودمختار در سال‌های اخیر، گفت: نخجوان در حال توسعه اقتصادی است و ما نیز به دنبال توسعه روابط اقتصادی خود با آن هستیم.

آیرم با بیان اینکه همکاری‌های اقتصادی زمینه مناسبی برای توسعه روابط با نخجوان است، از مسئولان آذربایجان‌شرقی خواست در این زمینه نقش فعالی داشته باشند.

وی همچنین از سفر واصف طالب‌اف، رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان به عنوان بالاترین مقام سیاسی این جمهوری به تبریز در آینده نزدیک خبر داد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید