رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » رشد هفت درصدی اعزام و پذیرش مسافران در فرودگاه‌های بین‌المللی شیراز٬ اصفهان و یزد

رشد هفت درصدی اعزام و پذیرش مسافران در فرودگاه‌های بین‌المللی شیراز٬ اصفهان و یزد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مسافران هوایی

فرودگاه‌های بین‌المللی شیراز٬ اصفهان و یزد در دور نخست سفرهای نوروزی با رشد هفت درصدی اعزام و پذیرش مسافران روبرو بوده‌اند.

به‌گزارش ایسنا، از ۲۵ اسفند سال گذشته و همزمان با آغاز سفرهای نوروزی تا هفتم فروردین ماه سال جاری دو فرودگاه بین‌المللی شیراز و اصفهان در رقابتی تنگاتنگ در رتبه‌های پنجم و ششم و فرودگاه یزد در رتبه یازدهم پرواز و تعداد مسافران قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که فرودگاه بین‌المللی مشهد رتبه سوم را به‌ خود اختصاص داده و به‌دلیل هم‌جواری با بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) پذیرای خیل عظیم زائران هوایی بوده است؛ به طوری که در مدت مذکور میزبان نشست و برخاست هزار و ۶۶۶ پرواز و همچنین پذیرای ۲۵۵ هزار و ۷۹۷ مسافر بوده است.

طبق اعلام شرکت فرودگاه های کشور، فرودگاه بین‌المللی شیراز با ۸۷۹ نشست و برخاست توانسته میزبان ۹۶ هزار و ۹۰۷ مسافر ورودی و خروجی باشد که سهم پروازهای داخلی ۶۹۶ و سهم پروازهای بین‌المللی ۱۸۳ مورد است.

به این ترتیب فرودگاه شیراز نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد یک درصدی در نشست و برخاست و افزایش هفت درصدی در اعزام و پذیرش مسافر داشته است.

همچنین فرودگاه اصفهان نیز با پذیرش ۷۰۶ نشست و برخاست داخلی و بین‌المللی پذیرای ۹۳ هزار و ۲۱۱ مسافر بوده که به این ترتیب بدون تغییر در میزان پرواز نسبت به مدت مشابه سال گذشته اما با افزایش هفت درصدی مسافر روبرو بوده است.

این فرودگاه اصفهان تاکنون ۵۳۵ نشست و برخاست داخلی و ۱۷۱ پرواز بین‌المللی را به ثبت رسانده است.

همچنین فرودگاه بین‌المللی یزد نیز با ۱۷۲ نشست و برخاست٬ ۲۰ هزار و ۸۶۴ مسافر را اعزام و پذیرش کرده است که از این تعداد ۱۵۷ پرواز داخلی و ۱۵ مورد آن نیز بین‌المللی بوده است.

این فرودگاه نیز بدون رشد در تعداد پرواز همچون دو فرود گاه اصفهان و شیراز رشد هفت درصدی را در تعداد اعزام و پذیرش مسافر رقم زده‌ است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید