رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » متخلف‌ترین و کم تخلف‌ترین استان

متخلف‌ترین و کم تخلف‌ترین استان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سفر

نماینده تعزیرات حکومتی گفت: استان تهران با هفت هزار و 280 پرونده به‌عنوان متخلف‌ترین و استان خراسان جنوبی با 162 پرونده ‌کمتخلف‌ترین استان شناخته شده است.

به گزارش بخش گردشگری ایسنا، مرتضی رحمانی موحد – معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – و داوود کشاورزیان – معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای – در نشستی مشترک، درباره برنامه‌ها و اقدامات ستاد هماهنگی خدمات سفر سخن گفتند.

این نشست که روز شنبه هشتم فروردین با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در محل ستاد هماهنگی خدمات سفر در معاونت گردشگری برگزار شد، با ارائه گزارش نمایندگان اعضای ستاد همراه بود.

به گفته نماینده تعزیرات حکومتی، 50 رئیس شعبه سیار در سطح کشور فعال هستند و با حضور در محل تخلف به اجرای حکم می‌پردازند. تشکیل 41 هزار و 390 پرونده، ده هزار و 472 بازرسی و 84 هزار بازرسی سیار از جمله اقدامات دستگاه تعزیرات حکومتی در ایام نوروز است. همچنین استان تهران با هفت هزار و 280 پرونده به عنوان متخلف‌ترین و استان خراسان جنوبی با 162 پرونده کم تخلف ترین استان شناخته شده است. بنا بر گزارش نماینده تعزیرات در بازدیدهای نوروزی و بازرسی های صورت گرفته، 923 میلیارد و 33 میلیون ریال محکومیت برای متخلفان صادر شده است.

در ادامه نماینده وزارت آموزش و پرورش از آماده سازی و تجهیز 10 هزار مدرسه در قالب صد هزار کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد. همچنین آموزش و پرورش با 50 مرکز آموزشی فرهنگیان، 180 مجتمع خانه معلم و هزار و 200 اردوگاه تا پایان روز ششم فروردین سال جاری میزبان شش میلیون نفر بوده است.

بنا بر این گزارش مراکز اسکان وزارت آموزش و پرورش، 25 درصد از اقامت مسافران را بر عهده داشته است، همچنین استانهای فارس، خراسان رضوی، اصفهان، هرمزگان، خوزستان و قم بیشترین اقامت و اسکان را داشته اند.

نماینده سازمان هواپیمایی در این جلسه به برنامه ها و اقدامات این سازمان اشاره کرد، براساس گزارش این عضو ستاد امسال بیشترین سهم پروازهای خارجی به شرکت‌های داخلی اختصاص یافته استاین در حالی است که در سال‌های گذشته 5 تا 10 درصد پروازهای خروجی به شرکت های داخلی سپرده می‌شد اما در آغازین روزهای سال جاری 70 درصد این پروازها توسط شرکت های داخلی صورت گرفته است.

در ادامه این نشست کشاورزیان – معاون وزیر راه – با ابراز رضایت از عملکرد ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: باید با برنامه ریزی اجرای برنامه‌های زیرساختی، سفر را در طول سال توزیع کرد. همچنینی شش محور که مبدا آنها تهران و مقصد به سمت قزوین، کرج، اصفهان، قم و مازندران است، پرترددترین جاده های کشور در ایام تعطیلات نوروز بوده است.

وی در پایان این جلسه نسبت به افزایش مستمر همکاری اعضای ستاد در ارائه خدمات به مسافران و گردشگران ابراز امیدواری کرد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید