رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » جذب توریست نیازمند توسعه زیرساخت‌های گردشگری است

جذب توریست نیازمند توسعه زیرساخت‌های گردشگری است

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

سید علی آقازاده گفت: جذب توریست نیازمند توسعه زیرساخت‌های گردشگری است که در این زمینه باید تلاش گسترده‌ای از سوی مسوولان صورت گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، مدیرعامل شرکت ایرانگردی و جهانگردی در حاشیه بازدید از فرودگاه بین‌المللی قم، با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود پنج میلیون توریست به کشور وارد شدند که تا پایان سال به حدود شش میلیون می‌رسد، اظهار داشت: اکثر توریست‌هایی که به ایران می‌آیند، از عراق و آذربایجان هستند و بیشتر آنان نیز بعد از تهران از قم و مشهد بازدید می‌کنند.

وی بیان داشت: سالانه زائران زیادی از عراق به قم و مشهد سفر می‌کنند و با افتتاح فرودگاه قم، خطوط قم – مشهد یکی از پرترددترین خطوط هوایی کشور خواهد شد.

آقازاده با بیان اینکه باید از این ظرفیت‌ها بهره ببریم گفت: صنعت توریسم طی این سال‌ها آرام آرام رو به رشد بوده است و از سال گذشته تاکنون در این دولت شاهد افزایش رشد صنعت توریسم بودیم.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی صنعت توریسم برای کشور اهمیت دوچندان دارد افزود: با توجه به شرایط موجود در کشور صنعت توریسم امروز می‌تواند پولسازترین، پایدارترین و ارزآورترین صنعت کشور باشد.

وی بیان داشت: توریسم تنها صنعتی است که می‌توان به آن 100 درصد امیدوار بود، چرا که این صنعت تحت تاثیر بحران‌هایی همچون تحریم، ٰکاهش قیمت های نفتی و… نیست.

آقازاده با بیان اینکه نیاز است جهت جذب توریست، زیرساخت گردشگری نیز مهیا باشد تا درآمد بالا داشته باشیم گفت: یکی از زیرساخت‌های مهم، توسعه مناطق گردشگری و احداث فرودگاه است، پس می‌توان نتیجه گرفت فرودگاه قم ارتباط مستقیم با صنعت توریسم دارد که می تواند در اقتصاد کشور موثر باشد.

وی با اشاره به موقعیت قرارگیری فرودگاه قم افزود: اینگونه نیست که این پروِژه فقط برای قم باشد، بلکه می‌تواند یک پروِژه فراملّی باشد به دلیل اینکه با صنعت توریسم در ارتباط است.

مدیرعامل شرکت ایرانگردی و جهانگردی کشور تصریح کرد: کسانی که می‌گویند فرودگاه قم توجیه اقتصادی ندارد به شدت در اشتباه هستند و با توجه به توریسم مذهبی که مطرح است و جایگاه مذهبی قم و مشهد و زائرینی که به قم می‌آیند نیاز است تا زیرساخت‌ها نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: ما نباید فقط بعد مسافربری فرودگاه را در نظر بگیریم، بلکه با توجه به موقعیت قرارگیری آن در محدوده منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان که یکی از بنادر مهم کشور محسوب می شود، می تواند به عنوان یک بارانداز بسیار مهم باشد.

آقازاده یادآورشد: با توجه به موقعیت مکانی فرودگاه قم می تواند بار تجاری بسیاری از سفرهای هوایی منطقه را به خود اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: با وجود ایستگاه بزرگ تهران و اصفهان که خود یک توجیه اقتصادی می‌تواند برای این پروژه باشد و همچنین موارد ذکر شده بالا، منطقی نیست که ما بگوییم چون فرودگاه قم در نزدیکی تهران قرار گرفته، پس توجیه اقتصادی ندارد.

وی بیان داشت: از فرودگاه قم نه تنها می‌توان به عنوان یک پروِژه ملی نام برد، بلکه این پروژه می‌تواند اثرات اقتصادی در قم و کشور داشته و توسعه بسیاری از زیرساخت‌ها را در قم سبب شود.

آقازاده عنوان کرد: با اولین پرواز در فرودگاه قم مطمئنا یک تحول اقتصادی را در آن شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه باید از سرمایه‌گذاران حمایت‌های لازم صورت بگیرد بیان داشت: امروزه یکی از مجموعه‌هایی که می‌تواند کشور را از بحران‌ها و بن‌بست ها نجات دهد، سرمایه‌گذاران هستند که باید از آنان حمایت کرد و حتی می‌توان قوانین دست و پا گیر را نیز اصلاح نمود.

وی با بیان اینکه مجموعه دولت از این گونه طرح‌ها حمایت می‌کند گفت: ما نیز در مجموعه سازمان، پشتیبانی لازم از این پروِژه را خواهیم داشت و امیدوارم مسئولین استان نیز در معرفی فرودگاه بیش از پیش تلاش نمایند تا سرمایه گذاران و شهروندان با ظرفیت آن آشنا شوند.

شفیعی مجری پروژه فرودگاه قم نیز در این دیدار با اشاره به اینکه قم یک شهر زیارتی است اظهار کرد: اکثر مسافرین که قصد سفر دارند مسیر سفرشان از قم به سایر استانها است که این یک ظرفیت است.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی پروژه فرودگاه و شهر فرودگاهی می‌توان از این ظرفیت نهایت بهره را برد گفت: این پروژه به دو بخش فرودگاه و شهرفرودگاهی تقسیم‌بندی می‌شود که هرکدام یک پتانسیل برای قم هستند.

شفیعی ادامه داد: این پروژه در مجاورت منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و مسیر تردد برخی بزرگراه‌ها قرار گرفته است و همین امر اهمیت آن را دو چندان می‌کند.

وی به ظرفیت‌های عظیم سرمایه‌گذاری در این پروژه گفت: علی‌رغم وجود برخی مشکلات، سرمایه‌گذاران خوبی در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید