رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » صدور حکم نهایی دیوان عدالت برای آژانس «تعطیلات رویایی»

صدور حکم نهایی دیوان عدالت برای آژانس «تعطیلات رویایی»

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

فوتبال

دیوان عدالت اداری شکایت دفتر خدمات مسافرتی “تعطیلات رویایی” – منتخب فدارسیون فوتبال در اجرای تورهای جام جهانی 2014 – مبنی بر ابطال لغو مجوزش را رد کرد.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، به دنبال بدتعهدی‌های دفتر خدمات مسافرتی تعطیلات رویایی، منتخب فدراسیون فوتبال در اجرای تورهای جام جهانی 2014، کمیته‌ی فنی اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران شهریور ماه امسال پس از بررسی تخلفات و شکایت‌هایی که از این آژانس شده بود، حکم لغو مجوز (تعطیلی) این آژانس را صادر کرد.

این آژانس طبق اظهارات معاون گردشگری کشور تا زمان صدور رأی کمیسیون عالی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید تعطیل می‌شد و تا آن زمان مجاز نبود فعالیت کند؛ اما “تعطیلات رویایی” بدون توجه به احکام صادره به کار خود ادامه داد. منتخب فدراسیون در اجرای تورهای جام جهانی 2014 پس از صدور این احکام‌ به دیوان عدالت اداری مراجعه و با دستور موقت دیوان به کار خود و تورفروشی ادامه داد.

بنابر اظهارات محمد کرمی، مسوول امور مراکز خدمات گردشگری استان تهران، برای تعطیل کردن این آژانس طبق دستور دیوان عدالت اداری، نباید هیچ اقدامی انجام می‌شد تا شکواییه و مستندات بررسی شود و بر اساس آن رأی کمیته فنی میراث فرهنگی و گردشگری تایید یا باطل شود.

دیوان در آن زمان به کمیته فنی اداره میراث فرهنگی و گردشگری تهران وقت رسیدگی داد و خواست رأی صادره اعمال نشود تا مدارک و توضیحاتی را که از این اداره و شاکی دریافت کرده، رسیدگی کند.

سرانجام دیوان عدالت اداری در تاریخ 93/8/3 با رأی شماره 1067/92/1 شکایت شاکی، “آژانس تعطیلات رویایی” را مبنی بر ابطال مصوبه کمیته فنی گردشگری استان تهران، رد کرد.

با وجود چنین حکمی، آژانس تعطیلات رویایی که به برخی از تعهداتش در اجرای تورهای جام جهانی پایبند نبود و آن‌ها را رعایت نکرد و منجر به شکایت برخی مسافرانش شد، همچنان باز و فعال بوده و در آستانه‌ی تعطیلات نوروزی به تورفروشی مشغول است.

محمد کرمی، مسوول امور مراکز خدمات گردشگری استان تهران درباره‌ی اقدامات بعدی در برخورد با این آژانس به خبرنگار ایسنا می‌گوید: دیوان عدالت اداری حکم را به آژانس ابلاغ کرده و رونوشت آن را برای ما هم فرستاده است. جدا از این مساله، مطلع شدیم آژانس همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد، برای همین با اداره اماکن نیروی انتظامی مکاتبه کردیم تا از ادامه فعالیت آن جلوگیری کند، چرا که برخورد از اینجا به بعد با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیست.

او همچنین تاکید می‌کند: مجوز این آژانس برای همیشه باطل شده و حکم ابطال به این معنی است که آژانس مورد نظر هیچ فعالیتی در حوزه بند “ب” نمی‌تواند انجام دهد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید