رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » امضای تفاهم نامه بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه توبینگن آلمان

امضای تفاهم نامه بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه توبینگن آلمان

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

تفاهمنامه

بر اساس تفاهم نامه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه توبینگن آلمان دو طرف در زمینه باستان شناسی،حفاظت و مرمت،پژوهش و … همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این تفاهم نامه راسید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه و برندانگلر رییس دانشگاه توبینگن امضا کردند.

براساس این تفاهم‌نامه دو طرف متعهد شدند در زمینه‌های تبادل پژوهشگر به صورت بلندمدت یا کوتاه‌مدت، تبادل دانشجو در طرح‌های بلندمدت یا کوتاه‌مدت، همکاری پژوهشی، باستان‌شناسی، حفاظت و مرمت، تاریخ، زبان‌شناسی، ادبیات، انسان شناسی، مطالعه کتیبه‌شناسی، موزه شناسی و برگزاری مشترک فراهمایی‌ها، هم نشست‌ها، کارگاه های آموزشی یا نمایشگاه فراهمایی ها همکاری کنند.

یک کارگروه نظارتی که شامل اعضای طرف ها است بر اجرای این یادداشت تفاهم نظارت خواهد داشت وکارگروه نظارتی، نتایج فعالیت های پژوهشی و آموزشی را به صورت سالانه به همراه تصمیم گیری درباره طرح های سال بعد بررسی خواهد کرد.

به موجب این تفاهم نامه کار گروه نظارتی به هیأت تحقیقاتی اطلاق می شود که برای انجام یک برنامه تحقیقاتی ویژه طبق این یادداشت تفاهم و مرکب از اعضای طرف ها با مدیریت مشترک آنها تشکیل شود.

هیچ یک از اعضای کارگروه نظارتی و مشترک حق مداخله، تصمیم‌گیری یا اعمال نظر در قوانین حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران را در خصوص موضوع فعالیت‌ها ندارند.

این یادداشت تفاهم برای یک دوره ۵ ساله منعقد شده و پس از این مدت خود به خود برای دوره های ۵ ساله دیگر تمدید خواهد شد مگر آنکه یکی از طرف ها فسخ آن را بطور کتبی به اطلاع طرف دیگر برساند که در این صورت یادداشت تفاهم ۶ ماه پس از اعلام مزبور فسخ شده تلقی خواهد شد.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید