رزرو هتل رزرو بلیط http://touristha.ir/alotour2.gif
شما اینجایید : خانه » اخبار گردشگری » گردشگری می‎تواند جایگزین نصف فروش نفت باشد

گردشگری می‎تواند جایگزین نصف فروش نفت باشد

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

گردشگری

رئیس روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: گردشگری می‎تواند جایگزین نصف فروش نفت باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه لرستان، مهندس رضا جدیدی در جلسه کارگروه ژئوتوریسم که به همت جهاد دانشگاهی واحد استان برگزار شد، بیان کرد: در استان با همتی که مدیریت ارشد دارد نگاه ویژه‎ای به بحث ژئوتوریسم شده و به عنوان فرصتی برای سرمایه‎گذاری دیده شده است.

وی اضافه کرد: مردم رغبت خوبی به محافل صنعتی ندارند اما در بحث‎های گردشگری همواره شرکت می‎کنند. ژئوتوریسم جایی وارد می‎شود که ضریب نفوذ سایر موارد کم‎تر است باید یک ژئوسایت معرفی شود تا به یک ژئوپارک برسیم.

جدیدی ادامه داد: جهاد دانشگاهی می‎تواند در بسترسازی ژئوپارک نقش‎آفرین باشد؛ متأسفانه مسائل را بیان می‎کنیم اما واژه‌سازی صورت نمی‎گیرد. باید الفبای ژئوتوریسم را یاد بدهیم تا منجر به بحث اقتصادی و اجتماعی و در نهایت باعث توسعه شود.

رئیس روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور افزود: اگر ژئوپارک در منطقه‎ای ترسیم شود جامعه محلی نیز درگیر می‎شود و مورد حمایت معنوی تمام اجزای اجتماعی آنجا قرار می‎گیرد و در نهایت به اشتغال‌زایی می‎انجامد.

او اظهار کرد: متأسفانه بحث گردشگری ما بیمار است و درمان خوبی برای آن ارائه نشده است.

برچسب ها :
راهنمای سفر و تحصیل و اقامت در خارج از کشور :تحصیل و اقامت در خارج
بهترین و زیباترین عکس های اینترنت در عکسفا :عکس جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای توریست ها محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است.
اجرا و بهینه سازی توسط : سایت یو
بالا
به توریست ها امتیاز دهید